Kyjev 22. augusta 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/The Canadian Press-Andrew Lahodynskyj, Daniel Cole)

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a britský premiér Boris Johnson diskutovali o nemožnosti návratu Ruska do skupiny G7, kým jeho agresia voči Ukrajine pokračuje, informovalo vo štvrtok tlačové oddelenie kancelárie prezidenta Ukrajiny

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na kombosnímke Boris Johnson a Volodymyr Zelenskiy

“Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj telefonoval s premiérom Spojeného kráľovstva Borisom Johnsonom. Volodymyr Zelenskyj sa poďakoval Borisovi Johnsonovi za pevnú a zásadovú pozíciu Spojeného kráľovstva na podporu Ukrajiny na základe nedávnych vyhlásení o možnom návrate Ruska do G7,” citovala z vyhlásenia Zelenského tlačového oddelenia agentúra Ukrinform.

Zelenskyj a Johnson zdôraznili nemožnosť obnovenia členstva Ruska v skupine G7, kým “Rusko systematicky porušuje medzinárodné právo a podkopáva európsku a globálnu bezpečnosť”.

Obaja sa zhodli, že “v súvislosti s prebiehajúcou ruskou agresiou na Ukrajine, okupáciou Krymu a nedodržaním dohôd z Minska” nie je možné hovoriť o návrate Ruskej federácie na medzinárodnú platformu, kde sa riešia globálne problémy.

Zelenskyj bol “ubezpečený, že takáto jasná pozícia bude demonštrovaná na nasledujúcom summite G7 vo Francúzsku 24. až 26. augusta”.


Johnson zároveň pozval ukrajinského prezidenta na oficiálnu návštevu Spojeného kráľovstva.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj