Berlín 13. decembra 2019 (HSP/Foto:TASR/DPA-Sebastian Willnow)

Každý, kto sa doteraz čudoval, prečo polícia spolu so súdnictvom v Nemecku radi „zatvárali oči“ pri zločineckých arabských gangoch, teraz dostáva jasnú odpoveď: tieto klany vyvíjajú na políciu obrovský tlak. Zverejnili noviny Osnabrücker Zeitung s odkazom na policajného šéfa mesta Osnabrück Michaela Maßmanna

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Zastrašovanie príslušníkov policajného zboru je plánované, veľmi rafinované a dobre cielené. Policajti sú sledovaní domov, členovia klanu sa náhle objavia pred ich domovmi.

Zámerom je cielene zastrašiť policajtov, ktorí vyšetrujú zločiny klanov. Dá sa predpokladať, že tento tlak nie je uplatňovaný iba na príslušníkov polície, ale možno aj na sudcov a iných úradníkov.

Samozrejme, nejde o vývoj, ktorý prišiel zo dňa na deň. Stalo sa to pred očami a pod vedením nemeckých politických garnitúr, ktorí so svojou svätou korektnosťou zakazujú hovoriť o skutočnej realite a predovšetkým neumožňujú podávať správy.

Konkrétne prípady sa však napriek tomu pomaly dostávajú na povrch. Potvrdil ich samotný policajný šéf mesta Osnabrück keď oznámil, že na ceste domov bol prenasledovaný jeden policajt. U iného policajta sa pred domom objavil neznámy muž s nápadným vozidlom. Keď policajt muža oslovil, dostal odpoveď, že sa pozerá “ či je všetko v poriadku“. V inom prípade navštívil policajt so svojim synom fitnes štúdio, keď k nemu zrazu pristúpil člen arabského klanu a opýtal sa, či je chlapec jeho syn.

„Policajný dôstojník potom povedal svojmu synovi, aby ho na verejnosti nevolal otecko,“ povedal Maßmann.

Maßmann kritizuje že nemecký štát svojich policajtov zrádza, a dodáva, že proti takémuto druhu hrozby sa policajti môžu brániť len ťažko.

Klany sa pohybujú v legálnej šedej oblasti, a preto je na rade štát, aby legislatívu upravil.

Kritika týchto už neudržateľných podmienok prichádza tiež od Olivera Malchowa, federálneho predsedu policajnej únie (GdP): „Ak sú jednotliví policajní dôstojníci vystavení tlaku, je potrebné konať za právny štát, lebo sú tu jasne prekročené posledné limity. Teraz ide o súkromnú ochranu vyšetrovacích síl,“ povedal novinám.

Počas operácií v prostredí klanov si policajní dôstojníci veľmi rýchlo všimli „obrovský tlak z druhej strany,“ prizvukuje Malchow.

Policajný prezident Maßmann túto situáciu potvrdil slovami, že: „Práca v oblasti kriminality klanov, je takmer vždy charakterizovaná vysokou mierou agresie a neúcty (k polícii).“ Preto teraz žiada od politikov konkrétne opatrenia: „Potrebujeme doložku o prenasledovaní, ktorá lepšie chráni úradníkov – napríklad policajtov.“

Andrea Lopatková

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj