Zasadnutie tzv. limskej skupiny bude v Kanade, venovať sa má Venezuele

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Ottawa 25. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Fernando Llano)

Hostiteľom najbližšieho zasadnutia tzv. limskej skupiny, ktoré sa bude venovať kríze vo Venezuele, bude Kanada. Agentúru AFP o tom v noci na piatok informoval kanadský vládny zdroj

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke venezuelský prezident Nicolás Maduro

Termín stretnutia zatiaľ nie je známy, ale podľa zdroja by bolo vhodné, keby sa uskutočnilo čo najskôr vzhľadom na situáciu vo Venezuele a jej dramatický vývoj.

Väčšina členov tzv. limskej skupiny – bloku 14 latinskoamerických krajín a Kanady – nalieha na venezuelského prezidenta Nicolása Madura, aby odstúpil z funkcie v krajine, ktorá je v hlbokej ekonomickej a politickej kríze a má veľké problémy so zabezpečením potravín a liekov pre svojich obyvateľov. Okrem toho Venezuela zápasí aj s infláciou.

Venezuela je už niekoľko dní dejiskom pouličných protestov, ktoré si vyžiadali najmenej 26 obetí na životoch. Ich účastníci žiadajú Madurov odchod z funkcie. Podporu mu vyslovilo vo štvrtok velenie venezuelskej armády, ktorá predtým obvinila opozičného lídra Juana Guaidóa z pokusu o štátny prevrat a vyzvala na dialóg.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj