Západ pomáha Kyjevu pri príprave útokov na ruské ciele

www.slovanskenoviny.sk/rss Ukrajina pracuje na plánoch útokov dronov v Rusku. Pomocníci… Západné krajiny pomáhajú Ukrajine plánovať útoky dronov... Príspevok Západ pomáha Kyjevu pri príprave útokov na ruské ciele je zobrazený ako prvý na .

Západ pomáha Kyjevu pri príprave útokov na ruské ciele

www.slovanskenoviny.sk/rss

Ukrajina pracuje na plánoch útokov dronov v Rusku.

Pomocníci…

Západné krajiny pomáhajú Ukrajine plánovať útoky dronov na ciele v Rusku, uviedla CNN, s odvolaním sa na zdroj ,oboznámený s ukrajinským dronovým programom.

„Tieto lety sú vopred dohodnuté s našimi spojencami, lietadlo sa riadi letovým plánom, ktorý nám umožňuje zasiahnuť ciele s presnosťou niekoľkých metrov,“ cituje televízny kanál svoj zdroj. Okrem toho, moferátorka CNN uviedla, že v podmienkach rušenia signálu GPS v niektorých oblastiach, je za presnosť navádzania dronov zodpovedná umelá inteligencia.

Podľa zdroja, má každý dron procesor s údajmi o satelitoch a teréne. Kto tieto technológie Kyjevu dodáva, nespresnil. Ukrajinské drony od začiatku marca zaútočili na viaceré ruské ropné rafinérie. Medzi nimi sú továrne v regiónoch Nižný Novgorod, Samara, Riazaň a Krasnodarské územie.

Američanom sa to nepáči

Ako napísal britský denník Financial Times, s odvolaním sa na informované zdroje, Spojené štáty vyzvali Kyjev, aby zastavil útoky na ruské energetické zariadenia. Varovali, že by to mohlo viesť k zvýšeniu svetových cien ropy. Námestník ministra pre energetiku Geoffrey Pyatt vyhlásil, že Spojené štáty nepodporujú ukrajinské útoky proti Rusku. Prezident Volodymyr Zelenskyj tiež priznal, že Washington je nespokojný s ukrajinskými útokmi na ruské energetické zariadenia. Ruské úrady opakovane vyhlásili, že Ukrajina sa zmenila na teroristickú krajinu.

hlavnydennik.sk

Príspevok Západ pomáha Kyjevu pri príprave útokov na ruské ciele je zobrazený ako prvý na .