Bratislava 15. augusta 2019 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)

Poslankyňa Anna Záborská uviedla, ako by mal vyzerať správny kresťanský politik. Podľa jej názoru by mal politik presadzovať prirodzený zákon vo všetkom, aj pri otázke potratov, kde by malo byť úlohou takýchto politikov neustúpiť a stále pripomínať, že propotratový zákon na Slovensku sa musí zmeniť

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Anna Záborská

Poslankyňu dnes zaujali slová z Prvej knihy kroník: „Dávid zhromaždil celý Izrael v Jeruzaleme, lebo sa prenášala Pánova archa.“ „Tak preniesli Božiu archu a postavili ju uprostred.“ S nadväzujúcimi slovami pána Ježiša: „Blahoslavení sú tí, čo počúvajú Božie slovo a zachovávajú ho.“

A práve tieto slová považuje Záborská za kľúčové pre kresťanského politika. Správny kresťanský politik, by mal podľa jej slov priniesť Boha, jeho prirodzený zákon doprostred národa. “Nielen, aby bol formálne stredobodom ľudského uctievania, ale ako hovorí pán Ježiš preto, aby sme všetci počúvali Jeho slovo a zachovávali Ho,” uvádza poslankyňa.

Preto by centrom kresťanskej politiky mal byť prirodzený zákon a jeho presadzovanie a to vo všetkom.

“Pri stavbe kvalitných ciest, budovaní dobrých škôl, fungujúceho zdravotníctva, ale hlavne v otázkach morálky, ktoré sa často týkajú života a smrti. Dnes sú to potraty a našou úlohou je neustúpiť, ale v každodennom politickom zápase pripomínať, že propotratový zákon na Slovensku sa musí zmeniť,” napísala poslankyňa v závere svojho príspevku.

Zmeny v interrupčnom zákone, ktoré mala pripravovať SNS, nemajú ísť na septembrovú schôdzu Národnej rady SR. Povedal to predseda parlamentu a SNS Andrej Danko. Po Smere dala nateraz ochrane nenarodených detí stopku aj SNS.

“Nemyslím si, že by sme to mali siliť,” povedal Danko. Potvrdil diskusie o téme potratov, z ktorej vyplývajú návrhy. “Vedie sa diskusia aj v koalícii,” podotkol s tým, že treba zvažovať odbornú stránku.

“Táto téma si ešte vyžaduje diskusiu, aby sa pristúpilo ku kompromisu. Nepripravuje sa zákon, ktorý by sa hodil bez konzultácie. V tejto téme nemôžu byť preteky,” uviedol Danko, podľa ktorého si aj nenarodený plod zaslúži právnu ochranu.

V médiách sa nedávno objavila informácia o tom, že SNS pripravuje konkrétny návrh novely zákona o umelom prerušení tehotenstva a že ju majú prerokovať v koalícii.

Smer nepredloží návrh týkajúci sa sprísnenia interrupcií

Odstúpenie z návrhu zákona o potratoch včera oznámil predseda Smer-SD Róbert Fico. Vyhlásil, že nakoniec do Národnej rady (NR) SR nepredložia vlastný návrh zákona týkajúci sa úprav v oblasti interrupcií.

“Nemožno vylúčiť, že s takýmto návrhom prídu predstavitelia iných strán a vtedy platí zásada, že pri etických otázkach majú poslanci strany Smer-SD voľnosť pri hlasovaní,” povedal Fico s dôvetkom, že osobne je proti obmedzeniu práva žien slobodne sa rozhodnúť.

Fico tiež uviedol, že Smer-SD sa chce orientovať na tému rodiny, t. j. motivovať mladých ľudí zakladať si rodiny. Ďalej sa chce zaoberať možnosťou doplnenia Ústavy SR o vetu zo zákona o rodine, “že deti si môžu adoptovať len manželia a tak predchádzať zvrátenostiam typu adoptovania si detí homosexuálnymi pármi. Tretia téma sa týka vajatania opozície, hlavne KDH, aby sme po dohode našli právny spôsob vyriešenia zákazu svadieb homosexuálov.”

Premiér a podpredseda vládneho Smeru-SD Peter Pellegrini už v utorok povedal, že súčasná legislatíva týkajúca sa potratov je podľa neho dostačujúca. Dodal tiež, že táto téma by sa nemala iniciatívne otvárať, keďže ide skôr o politickú aktivitu. Na sociálnej sieti aktuálne koluje reakcia na slová Pellegriniho:

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Peter Pellegrini

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj