Zákon o brexite prešiel hladko v českom Senáte

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Praha 27. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Augstein)

Český Senát v stredu hladko schválil zákon pre prípad tzv. tvrdého brexitu, ktorý má upraviť pravidlá pre britských občanov v Českej republike. Briti by v ČR mali mať až do konca budúceho roku rovnaké práva ako občania členských krajín EÚ. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Norma by vstúpila do platnosti v prípade, že by sa Británia s Európskou úniou nedokázali zhodnúť na podmienkach vystúpenia krajiny z EÚ. Dohodu vyrokovanú premiérkou Theresou Mayovou doteraz britský parlament odmietal schváliť.

Českí zákonodarcovia predpokladajú, že ak by zákon začal platiť, zachovajú sa Briti recipročne k českým občanom v Británii. Tá by mala na základe referenda odísť z EÚ 29. marca tohto roku.

Česká Poslanecká snemovňa sa na schválení zákona dohodla v januári a normu prijala už v prvom čítaní. Vzácne sa na ňom zhodla vládna koalícia s opozíciu.

Zákon teraz dostane na podpis prezident Miloš Zeman, dodávajú Novinky.cz.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj