Bratislava 14. augusta 2019 (HSP/Foto:Screenshot video Facebook)

Líder Progresívneho Slovenska Michal Truban dnes na sociálnych sietiach zverejnil video, v ktorom sa pomocou scénky s policajtom snaží ľudí presvedčiť, že tí, ktorí jeho kauzy vyťahujú, to robia len preto, lebo sa ho vlastne boja 

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Michal Truban

Truban hneď na začiatku svojej politickej kariéry čelí drogovej kauze. Líder PS priznal, že v minulosti fajčil mariuhanu a užíval LSD. Do pozornosti medií sa tiež dostali aj jeho staršie výroky o demokracii a o robotníkoch.

“Demokracia je na pi*u. Ja politiku neznášam a považujem ju za jednu z najhorších vecí, aká chodí po tejto planéte… Hlavný problém je to, že voliť môžu všetci…”, povedal Truban. Viac o tejto téme sa dočítate tu.

“Roboši, teda robotníci, to je úplne špeciálna sekta ľudí. Akože ja ich mám “strašne rád”, lebo keď sa dohodneme, že idú k tebe niečo robiť o ôsmej, tak príde o  jedenástej a díva sa na teba, že čo, čo kde si.” Následne Truban uviedol konkrétny príklad: “Jak s tými robošmi. Dáš mu robiť kachličky a on ťa oj*be. Prvú vec, kde ťa vidí, hej že tri si zoberie so sebou.”

Teraz sa to všetko snažil vysvetliť videom, no namiesto vysvetľovania hodil skôr všetku vinu na súčasných politikov.

Vo videu Trubana zastaví policajt, on mu hneď začne vysvetľovať všetky dôvody káuz, ktoré sa s ním spájajú za posledné obdobie. Policajt ho však po chvíľke preruší a povie mu, že mu nesvieti zadné svetlo. Potom dodá: “Ale nebuďte nervózny. Oni sú nervózni, a preto na vás vyťahujú tie špinavosti.”

Na záver herec – policajt pustí Trubana bez pokuty ďalej.

Truban zároveň v komentári k videu uviedol, že politici upozorňujú na jeho kauzy len preto, že sa ho boja. “Nielen moje úspechy, ale aj zlyhania ma urobili tým, kým som. S pokorou pracujem ďalej na tom, aby nová generácia priniesla zmenu a vymenili sme skorumpovaných starých politikov pri moci.”

“Oni sa toho boja, preto útočia, preto sa snažia odpútať pozornosť od toho, že keď ja som bol na výške, oni už dávno sedeli v parlamente a rozoberali náš štát,” píše a dodáva, že vie, že sa to ešte neskončilo a prídu ďalšie útoky, ale pre neho osobne je to potvrdením toho, že je na správnej ceste.

“Lebo ani ja som neskončil, do politiky som šiel práve preto, aby sme proti takejto špine zabojovali a dali ľuďom nádej, že krajina sa dá spravovať lepšie,” dodal na záver.

Ľudia reagujú

Video neostalo bez odozvy. Niektorých zaujali detaily vo videu: “Ako sa dá na prichádzajúcom aute vidieť, že mu vzadu nesvietia svetlá?,” pýtala sa jedna z komentujúcich na Instagrame.

Iní sa pohoršovali na tým, že ho policajt pustil bez pokuty. “Takže vás pustili bez pokuty? Vážne ste spravili toto video na ukľudnenie situácie? Mne sa sníva.”

Podľa iných to bolo nesprávne riešenie celej situácie. “Nešťastné riešenie vašej situácie  Tak ako tu už boli spomenuté “s**l“ to pes, že ste niekedy pofajčili, ale to klamstvo nás mrzí viac a bude dlho,” napísal ďalší komentujúci.

Iného komentujúceho zaujímalo, či takýmito videami objasní Truban všetky svoje kauzy. “Ešte by bolo dobré natočiť ďalšie video s nejakým “robošom” ako kradne tie obkladačky…a v závere by mal Truban povedať niečo v zmysle, že mu ich vlastne daroval.”

Podporovatelia Trubana video označujú za správny krok.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Matovič: Obhajoba, ktorá by sa dala čakať skôr od Smeru

K štýlu doterajšej obhajoby Trubana sa na sociálnej sieti vyjadril aj Igor Matovič (OĽaNO). Uviedol, že by takúto obhajobu čakal skôr od Smeru a spol, čiže práve od “tých starých politikov”.

“Ešte inak – nemyslím si, že volič PS/SPOLU seno žerie, aby nechápal podstatu Trubanovho problému – t.j. nikto nevyčíta Trubanovi, že fičal na drogách, stáva sa aj v lepších rodinách. Kľúčový problém je iný – verejne a vedome klamal všetkých až kým ho okolnosti nepritlačili k múru,” napísal Matovič v svojom príspevku na Facebooku.

Podľa Matoviča, to, že Truban úmyselne klamal v zásadnej veci hneď na úvod svojej kariéry je veľký problém a určite to nie je znakom nejakej morálnej obrody, ktorú PS/SPOLU sľubujú, skôr opak.

“A preto zvaľovať vinu za svoju vedomú lož na kohokoľvek je prinajmenšom, hmm, zbabelé,” skonštatoval na záver.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj