Zachránili unesenú príbuznú spisovateľa Gabriela Garcíu Marquéza

Bogota 17. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:ElDato.co Twitter)

Kolumbijské ozbrojené zložky zachránili v pondelok unesenú príbuznú známeho spisovateľa Gabriela Garcíu Marquéza. Informoval o tom kolumbijský prezident Iván Duque, ktorého citovala agentúra Reuters

Na snímke Melisa Martínez

Melissu Martinezovú Garcíovú (34), ktorá je vnučkou spisovateľovho brata Jaimeho, uniesla koncom augusta skupina ozbrojených mužov – údajne bývalých príslušníkov pravicovej polovojenskej organizácie. Únoscovia žiadali za jej prepustenie päť miliónov dolárov (4,4 milióna eur).

Martínezovú Garcíovú podľa slov kolumbijského prezidenta oslobodili v rámci koordinovanej operácie bezpečnostných zložiek, ktorá trvala niekoľko mesiacov.

Spisovateľ Gabriel García Marquéz, ktorý zomrel 17. apríla 2014 vo veku 87 rokov, bol jeden hlavných predstaviteľov latinskoamerického magického realizmu. V roku 1982 získal Nobelovu cenu za literatúru.

Únos je častý spôsob, akým sa rôzne ozbrojené a zločinecké skupiny operujúce v Kolumbii snažia získať peniaze. V krajine len v 90. rokoch zaznamenali okolo 3000 prípadov únosov; vlani ich tam bolo hlásených 193.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj