Za sobáš s cudzincami zinkasovali peniaze, teraz čelia obvineniam

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 31. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR/DPA-Patrick Pleul)

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil dve Slovenky, ktoré sa za peniaze vydali za cudzincov. Obidve už čelia obvineniu z prevádzačstva spáchaného formou účelového manželstva

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Prvou z nich je Nikola, ktorá mala v čase sobáša len 21 rokov. Podľa zistení polície s 30-ročným Egypťanom sa zoznámila na sociálnej sieti. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, cudzinec ju oslovil pod zámienkou ponuky práce v pizzerii v Írsku. Dievčina sa tu za neho neskôr za zatiaľ presne nezistenú sumu vydala. Vďaka sobášu jej manžel mohol požiadať o povolenie na pobyt za účelom zlúčenia rodiny na území členského štátu Európskej únie, a tým aj možnosť voľného pohybu v krajinách Európskej únie.

Aj druhý prípad účelového manželstva bol uzatvorený v Írsku. Štyridsaťdvaročná Margita si za 500 eur zobrala 28-ročného Pakistanca. Podľa policajných zistení tento manželský pár spolu vôbec nežil a cudzincovi bol na základe tohto sobáša povolený pobyt v Írsku. Polícia znovu upozorňuje, že za uzavretie takéhoto manželstva hrozí väzenie, sobáš sa nedá anulovať a je potrebné rozviesť sa podľa zákonov Slovenskej republiky. Účelové manželstvo je Trestným zákonom definované ako prevádzačstvo. Občanom Slovenska hrozí za fiktívny sobáš trestná sadzba na dva až osem rokov, cudzincovi hrozí vyhostenie na päť rokov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj