Bratislava 25. februára 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Protivládne hnutie Za slušné Slovensko (ZSS), ktorého predstavitelia sa sami označujú za apolitických, sa po aktívnej účasti v kampani pred voľbami do miestnych samospráv zapája aj do prezidentských volieb. Hovorca hnutia Juraj Šeliga v pondelok médiá informoval o “mobilizačnej kampani” iniciatívy, ktorej cieľom je preniesť atmosféru z protestov aj do menších miest a hovoriť ľudom, aby volili vybraných “slušných kandidátov” s proeurópskym a protiextrémistickým programom

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zástupcovia z iniciatívy Za slušné Slovensko sprava Veronika Bruncková, Juraj Šeliga a vľavo Karolína Farská

“Od minulého roka, ako sme začali organizovať zhromaždenia Za slušné Slovensko, si uvedomujeme, že trvalá udržateľná zmena príde cez voľby. Či to bolo pred komunálnymi voľbami, kde sme takisto vyzývali ľudí, k tomu, aby išli voliť, tak rovnako to chceme urobiť aj pred prezidentskými voľbami, pretože aj minulý rok ukázal, že je kľúčové, kto je prezidentom Slovenskej republiky,” vyhlásil Šeliga.

Podľa jeho názoru prezident sa v čase krízy môže postaviť na stranu ľudí a môže zásadným spôsobom pomôcť krajine.

“My sme preto pripravili cestu po Slovensku. Za dva týždne prejdeme 40 miest a budeme tam mať diskusie. Pripravili sme pre ľudí rôzne materiály a noviny či knihy. Pripravili sme aj dotazník, kde sa ľudí chceme pýtať na to, ako si oni predstavujú slušné Slovensko,” doplnil.

“Chceme ísť medzi ľudí preto, aby sme symbolicky preniesli energiu z námestí do bežného života. Bude to naozaj takmer celé Slovensko od Nových Zámkov cez Trebišov, Námestovo, Trenčín…”

Členovia iniciatívy ďalej dodali, že trasu vyberali aj na základe toho, v ktorých regiónoch zaznamenali vo voľbách výraznejší úspech “fašistické strany”.

Šeliga dodal, že hnutie ZSS sa na túto cestu veľmi teší, keďže považuje za svoju povinnosť hovoriť s ľuďmi o tom, že je dôležité voliť “prezidenta alebo prezidentku, ktorá je jasne proeurópska resp. proeurópsky – teda kandidáta, ktorý vyznáva demokratické hodnoty a odmieta konšpirácie a nenávisť, nehlási sa k neofašizmu.”

“Bude to dlhá cesta, doslovne aj metaforicky, ale tešíme sa, pretože vieme, že na konci dňa príde zmena. My všetci spoločne sme tí, na ktorých sme čakali,” uvádza hnutie ZSS na svojej stránke na sociálnej sieti

Slušní tak navštívia mestá v nasledovnom poradí: Bratislava, Nové Zámky, Vráble, Levice, Krupina, Detva, Lučenec, Poltár, Tisovec, Hnúšťa, Rimavská Sobota, Rožňava, Moldava, Košice, Trebišov, Michalovce, Humenné, Snina, Medzilaborce, Stropkov, Svidník, Prešov, Sabinov, Stará Ľubovňa, Kežmarok, Telgárt, Brezno, Zvolen, Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Námestovo, Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Prievidza, Trenčín, Piešťany, Bratislava.


Zdroj