Bratislava 14. januára 2019 (HSP/Foto:Facebook)

V máji 2017 sa šéfredaktor ZEM&VEK ako pozvaný zástupca nezávislých médií zúčastnil medzinárodnej vedeckej konferencie na pôde Univerzity Cyrila a Metoda. Tejto diskusie sa mali pôvodne zúčastniť aj šéfredaktori spravodajstiev z Markízy, RTVS, SME no po Rostasovej účasti na tomto fóre sa začali z diskusie jeden za druhým náhle odhlasovať. Hoci mali skvelú príležitosť v presilovke 5:1 vyvrátiť všetko, o čom píšeme a čo oni pokladajú za hoaxy a dezinformácie, hodili uteráky do ringu

Ilustračné foto

Konferencia sa niesla v mimoriadne pozitívnom a tvorivom duchu s naladením na étos, schopnosť vyjadriť a obhájiť svoje tvrdenia a fakty. Prítomní domáci a zahraniční akademici a profesori absolútne jasne obhajovali pluralitu názorov a opodstatnenosť existencie samotného periodika ZEM&VEK. Jedna z diskutujúcich, PhDr. Nataša Slavíková, bývalá riaditeľka Sekcie médií, audiovízie a autorského práva Ministerstva kultúry, hlavná garantka pri príprave a implementácii Koncepcie mediálnej výchovy v SR, vzdelávajúca pedagógov v diskusii uviedla: „Cítim, že je tu veľa dezinformácií. Odporúčam si opäť vypočuť Rostasove relácie. Takto nejde zjednodušovať pôsobenie tejto osoby, ktorú by možno v iných krajinách prirovnávali k Noamovi Chomskému.“

Na záver plodnej debaty vystúpila približne 20 ročná študentka s komentárom: „Nesúhlasím s vami, pozvali ste sem človeka, ktorý chorým ľuďom radí, aby pili SAVO.“ Nastalo hrobové ticho. Z úrovne dišputy o hadrónovom urýchľovači častíc sme sa ocitli v rádio-amatérskom krúžku na hodine nácviku letovania plošných spojov. Po takomto prepade a pachu po spálenej kolofónii chvíľu trvá až zatvoríte otvorené ústa a vyslovíte prvé slová. Tie vyriekol docent Magál: “Vy ste niekde čítali, že by toto pán Rostas niekde písal?“ Odpoveďou bolo nejasné vajatanie o tom, že Zem&Vek a alternatívne médiá prinášajú množstvo  podobných bludov. Na neschopnosť oponentov viesť s nami diskusiu sme si už za celé tie roky zvykli – v súčasnosti už inštitúty kominterny vstúpili do otvoreného boja a zákazov. Napriek ich normalizačným chtíčom zavrieť nám ústa trváme na tom, že tzv. objektivita v žurnalistike je fikcia, že dva zdroje (AP alebo Reuters/Thompson v privátnych rukách vlastniace takmer všetky printy) sú tiež fikcia, že 9/11 je fikcia, že farmalobby existuje a má svoje záujmy a obrovské finančné príjmy, že farma firma Glaxo Smith Kline zaplatila najvyššiu pokutu v histórii za klamlivé a zavádzajúce údaje ohrozujúce životy ľudí – áno, je to tá istá firma, ktorá má u nás monopol na vakcíny pre očkovanie detí. Príkladov všetkých tých lží, podvodov a manipulácií sa za tie roky nakopilo minimálne na nový norimberský tribunál – napokon snáď raz k niečomu podobnému príde.

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Tibor Eliot Rostas

Vráťme sa však k našej protagonistke – masmediálnej šuhajde na medzinárodnej konferencii a jej excelentnému príspevku v sekcii budúcnosť médií. Teda k Savu. SAVO je to isté ako ruble z KREMĽA – ULTRA MAINSTREAM HOAX. Šíria ho hoaxstreamové médiá a ľudia, ktorých jediným záujmom a schopnosťou je ničiť dôveru ľudí v nezávislé zdroje informácií, nad ktorými oligarchia a globalistický kartel zatiaľ nemajú moc. V mesačníku ZEM&VEK sa pred rokmi okrem mnohých iných informáciách o nových a nových tendenciách liečiť rakovinu inak ako doposiaľ (či nebodaj sú onkologické ochorenia na ústupe?) objavil aj rozhovor našej redaktorky, ktorá sa s určitou skepsou informovala o metóde, ktorú vo svete nazvali MMS (Master Mineral Solution v preklade Majstrovský minerálny roztok). Vyvinul ju Jim Humble so spolupracovníkmi a jej účinkoch a pozorovaniach napísali knihu a zorganizovali množstvo prednášok. Jednou zo základných chemických prvkov metódy MMS je chloritan sodný (NaClO2). Autori informujú, že preparát MMS vytvoríte jednou kvapkou 20% roztoku chloritanu sodného, ktorý odporúčajú aplikovať s jednou kvapkou 50% roztoku kyseliny citrónovej, čím vzniká oxid chloričitý ako účinná látka MMS. Tú treba 2 dcl čistej vody. Nič viac a nič menej. Žiadne naše zainteresovanie, žiadne zaklínadlá – len informácia respondenta, že niečo vo svete sa v tomto smere vyvíja. Prečo sa však v spojitosti s nami uvádza SAVO? Jednoduchá odpoveď: je to trik tých, ktorí majú vplyv na šírenie podvodov v hlavnom prúde (hoaxstreame) ako na bežiacom páse. Nie sú tvoriví, tvoriví ľudia pracujú a uvažujú ako robiť veci lepšie a zlepšovať aj samých seba. Tým netvorivým z podstaty ostáva byť iba darebákmi a parazitmi. Záleží na tom, aby z ľudí robili bláznov. Recept je teda jednoduchý – SAVO, známy čistiaci prostriedok pozná takmer každá domácnosť ako dezinfekciu (najčastejšie toaliet – ergo ideálna asociácia: nejaký blázon platený Rusákmi radí ľuďom, aby pili to, čím čistíme „hajzlíky“). A ono to na prostoduchých funguje, marketéri zo think-tankov si len tak mädlia ruky. Ibaže veci sa majú (tak ako v každom inom komplote parazitujúcich analfabetov) úplne inak. Ľudia šíriaci tie pravé konšpirácie sa ani nenamáhali rozlíšiť medzi NaClO (chlórnan sodný), ktorý obsahuje SAVO a medzi NaClO2 – teda chloritanom sodným, o ktorom bola reč v rozhovore o metóde MMS. A to je set-sakramentský rozdiel. Samotný chloritan sodný ako jedna z účinných látok spomínanej metódy MMS je – čuduj sa svete navzdory všetkým #ALL FOR SAVO KEEP CALM ZOMRI KOMPLOT SLUŠNÝM od roku 2013 na zozname účinných liečiv pri amyotrofickej laterálnej skleróze pod vyhláškou (EU/3/13/1139). Kto ju schválil? EMA! (EUROPEAN MEDICINS AGENCY – Európsky úrad pre liečivá, oficiálna európska zdravotnícka a vedecká inštitúcia.

Chémia a celá farmakológia je zo svojej samotnej etymologickej podstaty o dodržaní miery a správneho pomeru. Grécke pharmakon týmto slovom označuje liek rovnako tak ako aj jed.

Celkom na záver drobná poznámka nad čiarou.

Všetci milovníci nápoja, ktorým ho Santa Claus vozí so žiarivým tirákom až spoza veľkej mláky by mali vedieť, že presne na základe logiky korektných komisárov pijú odhrdzovač. Toho je v podobe kyseliny fosforečnej dosť nato, aby záchodové misy vyčistili dôkladnejšie ako SAVO a v prípade, že v koncentráte tejto kyseliny využívanej pri úprave kovov a spracovaní ropy ponecháte 50 centov, za pár dní zmiznú z povrchu zemského.

Podobne, ako tlupa pár snaživých kádrovákov so savomaniakálnymi úchylkami. Cheers!

Tibor Eliot Rostas


Zdroj