Za prínos v oblasti ľudských práv minister Gál ocenil Michala Vašečku

Bratislava 14. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Minister spravodlivosti Gábor Gál odovzdal cenu Michalovi Vašečkovi za významný prínos v oblasti ľudských práv

Na snímke sociológ Michal Vašečka

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová, urobil tak vo štvrtok na 32. zasadnutí Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť.

“Vždy som rád čítal publikované príspevky a články pána docenta Vašečku. Je pre mňa veľká pocta a som nesmierne rád, že túto cenu za rok 2018 mu môžem takto slávnostne a osobne odovzdať,” uviedol minister Gál.

Podotkol, že vybrať spomedzi navrhovaných osobností bolo pre neho a komisiu náročné, pretože každý jeden z kandidátov sa významným spôsobom pričinil o prínos v oblasti ľudských práv.

Michal Vašečka vyštudoval na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave sociológiu, z ktorej neskôr získal na Masarykovej univerzite v Brne titul PhDr. a PhD. Aktívne sa venuje výskumom spoločnosti, je odborníkom na migračnú a rómsku problematiku. Pôsobí ako vysokoškolský pedagóg a je zakladateľom Centra pre výskum etnicity a kultúry.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Čítať viac