Bratislava 3. decembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot)

Dnes, 3. decembra o 16:30 h sa pred  budovou NR SR uskutoční modlitebné verejné zhromaždenie Za najmenších z nás, ktorého usporiadateľom je Asociácia za život a rodinu 

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Screenshot

Cieľom zhromaždenia je zastať sa nenarodených detí a ich najzákladnejšieho ľudského práva, práva na život.

„Príďte sa zastať životov najmenších z nás, príďte sa zastať nenarodených detí a ich najzákladnejšieho ľudského práva na život.


Modlitebné verejné zhromaždenie je volaním k Bohu o pomoc a zároveň žiadosťou adresovanou poslancom, aby hlasovali za lepšiu ochranu nenarodených,“ uvádzajú organizátori.

NR SR na prebiehajúcej schôdzi v druhom čítaní prerokuje zákon, ktorý vyvolal množstvo diskusií a ktorého hlavným cieľom je zlepšiť informovanosť mamičiek pred potratom. Takým spôsobom, že žene, ktorá sa rozhodne podstúpiť potrat, by bolo pred rozhodnutím ukázané sono obrázku a mala by si vypočuť tlkot srdca bábätka, ak je to bezpečné a technicky možné. „Tento zákon bude zachraňovať životy. “

Organizátori vyzývajú účastníkov, aby si so sebou priniesli sviečky.

Návrh zákona z dielne SNS vyvolal množstvo diskusií. Odporcovia tohto zákona tvrdia, že nechať mamičku vypočuť si tlkot srdca dieťaťa, pred tým než sa rozhodne ísť na potrat, je škodlivé pre dieťa. Názor jedného lekára vďaka dezinformačným maistreamovým médiám prekrikuje odborné stanoviská viacerých lekárov, ktorí poukazujú na to, že vypočutie si srdiečka dieťaťa Dopplerovským ultrazvukom je bezpečnou metódou na záchranu jeho života, ak žena uvažuje o potrate.

Apel na poslancov

Pro-life aktivistka Martina Bednáriková zároveň zaslala poslancom NR SR list spolu s najnovším číslom Slovenská gynekológia a pôrodníctvo, v ktorom sú zverejnené viaceré odborné články k použitiu Dopplerovského ultrazvuku v prvom trimestri. Upozornila, že práve dopplerovské vyšetrenie vďaka ideologickému zápasu pri potratoch získalo povesť nebezpečného vyšetrenia, ktoré ohrozuje zdravie dieťaťa.

Bednáriková v liste preto žiada poslancov, aby k tvrdeniu o ohrození zdravia dieťaťa pri dopplerovskom ultrazvuku pristupovali s kritickou opatrnosťou.

„Opačný pohľad na vec by viedol k stíhaniu lekárov za využitie vyšetrenia v prvom trimestri od 6. týždňa tehotenstva, hoci konali v súlade s bezpečnostnými pokynmi,“ upozorňuje pro-life aktivistka.

„Epidemiologické štúdie nepreukázali žiadne poškodenie dieťaťa, ak bolo ultrazvukové vyšetrenie v prvom trimestri vykonané v rámci princípu ALARA a podľa Bezpečnostných pokynov medzinárodných odborných ultrazvukových spoločností,“ dodáva Bednáriková v liste adresovanom poslancom (viac v článku).

Tatiana Stará

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj