Bratislava 12. júla 2019 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)

„Nerozdúchavajme tu nejaký zápas LGBTI, potraty a neviem čo, lebo nikoho to nebude zaujímať. Nerobme z toho kľúčový parameter. Svet je o inom. My nevieme na hanbu celého sveta postaviť diaľnicu, vraždíme mladých ľudí. Treba dať veciam prioritu.“ Oznámil predseda KDH Hlina kresťanom, že ich hodnoty, ktoré má on zastupovať, teraz nie sú dôležite

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke zľava predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban, predseda strany Spolu – občianska demokracia (OD) Miroslav Beblavý a predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Alojz Hlina

Hlina ponuka kresťanským voličom veľkolepú výmenu hodnôt za diaľnicu. Ak to Hlina nevie, posledné dva nedokončené úseky D1 Lietavská Lúčka – Višňové – Dubná Skala  a D1 Turany-Hubová – Ivachnová sú už dávno vysúťažené a rozostavané. Takže je záhadou, čo chce v tejto veci akože Hlina vyriešiť.

To, že odovzdanie stavby mešká pre riziko zosuvu svahu nad trasou tunela Čebrať a muselo sa robiť nové trasovanie nie je vinou Smeru vo vláde. Stalo by sa tak, aj keby vo vláde sedeli Beblavý s Trubanom. Takže KDH tu ide vlastne vymieňať kresťanské hodnoty za nič, respektíve za niečo, čo bude tak či tak odovzdané do užívania v roku 2022, či už s nimi alebo bez nich.

Ale ak tu na diaľničnej sieti ostane nejaký šrám naveky, tak je to tunel Branisko, ktorý vďaka vtedajšej koalícii SDKÚ a KDH má len jednu obojsmernú rúru. Na druhú nevyšlo, keďže  bolo treba previesť prostriedky aj na švajčiarske účty, čo bolo aj predmetom vyšetrovania švajčiarskych úradov. Tak keď má byť niekto v súvislosti s diaľnicami ticho, tak KDH určite.

Takisto je úplne mimo, aby tu predseda KDH relativizoval boj proti LGBTI a zabíjaniu nenarodených detí, tým že teraz tu máme iné priority ako je odstránenie vlády Smeru, či vražda Kuciaka. Pretože pre kresťanských voličov prioritou určite ostáva záchrana životov nenarodených detí.

Čo nám to teda KDH vlastne ponúka? Skvelú možnosť, že budeme pri prijímaní registrovaných partnerstiev a ďalších liberálnych návrhoch asistovať? “Lebo je lepšie byť za stolom ako na jedálnom lístku,” ako múdro povedal minister v demisii Lajčák v súvislosti s Marakéšskou deklaráciou?

Vďaka, ale monopol KDH na kresťanskú politiku sa našťastie skončil. Dnes si už ľudia môžu vybrať aj z nových kresťanských strán, ktorých členovia svoje autentické kresťanstvo ukázali aj v praktickom živote a ktorí nepotrebujú robiť kompromisy s „diablom“ a zrádzať vieru, aby sa nachvíľu dostali ku korytu. Zdá sa, že KDH už potrebuje iba jamu, Hlinu má.

Pavol Novák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj