Banská Bystrica 4. februára 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)

Fiľakovskí mestskí poslanci na svojom ostatnom zasadnutí schválili rozpočet mesta na rok 2020 s výhľadom na roky 2021 a 2022. Rozpočet je pripravený ako vyrovnaný, pričom výdavky a príjmy by sa mali pohybovať zhodne na úrovni vyše 11 miliónov eur, vrátane finančných operácií. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová, z celkového rozpočtu budú kapitálové výdavky, ktoré sú určené na rozvoj mesta, vo výške vyše 1,2 milióna eur

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

„Najväčšiu časť z kapitálových výdavkov takmer 400-tisíc eur ukrojí v prípade úspešnosti projektu vybudovanie denného stacionára pre seniorov,“ uviedla hovorkyňa s tým, že len o niečo menej bude stáť dobudovanie podhradia. Medzi ďalšími investíciami je výstavba cyklochodníka za približne 200-tisíc eur a pokračovanie v príprave projektu výrobnej haly, ktorá má vyrásť v časti areálu bývalého závodu Kovosmalt.

V tomto roku plánuje mesto odštartovať aj prvú fázu rekonštrukcie chodníkov na cintoríne, 15-tisíc eur vyčlenilo na vybudovanie uzamknutých zberných stanovíšť na odpad v spolupráci so správcami bytových domov. Zrekonštruovať plánuje samospráva aj skleník mestského záhradníctva nachádzajúceho sa v parku. „Nechýba tiež projekt na rekonštrukciu koncertnej sály na Koháryho námestí za 75-tisíc eur,“ doplnila Mikuš Kovácsová a dodala, že veľká časť týchto investícií bude pritom hradená z rôznych dotácií.

Bežné výdavky určené na rozvoj a rekonštrukcie stanovilo mesto na vyše 340-tisíc eur. Z nich takmer 260-tisíc pôjde na rekonštrukciu ulíc Hviezdoslavova, 1. mája či Kukučínova. Do chodníkov zainvestuje samospráva približne 30-tisíc eur.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj