Moskva/Paríž 25. paríla 2019 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)

Ruskí komici, ktorí si hovoria Vovan a Lexus tvrdia, že sa im podarilo nachytať francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Jeden z nich vraj predstieral, že je novozvolený ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a rozprával sa s Macronom asi štvrť hodiny. Informuje agentúra Reuters

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Emmanuel Macron (vľavo) a komici Vladimir Kuznetsov a Alexei Stolyarov

V 15-minútovom telefonickom zázname uverejnenom na YouTube v stredu, ruskí komici Vovan a Lexus telefonujú údajne s Macronom predstierajúc, že sú Zelenskij, komik bez politických skúseností, ktorý v nedeľu vyhral ukrajinské prezidentské voľby.

Úradník francúzskeho predsedníctva uviedol pre agentúru Reuters, že sa k videu nebudú vyjadrovať, pričom nepotvrdil ani nepoprel pravosť nahrávky.

Jeden z komikov, vydávajúci sa za Zelenského, v nahrávke zažartoval, že jeho 73 percent hlasov v ukrajinských voľbách pripomína výsledky volieb ruského prezidenta Vladimíra Putina.

„Sedemdesiattri percent od Ukrajincov, to je jednoducho neuveriteľné! Cítim sa ako Putin, ktorý mal rovnaké skóre,“ žartuje v telefonáte falošný Zelenskyj.

V nahrávke hlas, ktorý znie ako Macron mu na to odpovedá, že Ukrajina nie je ako Rusko aspoň v jednom ohľade. „Zatiaľ ste do väzenia nedali všetkých oponentov.“

Zelenskyj sa s Macronom stretol osobne začiatkom tohto mesiaca v Paríži pred ukrajinskými voľbami.

Komici Alexej Stoljarov a Vladimir Kuznecov, vystupujúci pod pseudonymami Vovan a Lexus, sú na podobné žartíky špecialisti. V minulosti dokázali nachytať už viacero svetových politikov, vrátane zosnulého amerického senátora Johna McCaina, niekdajšieho šéfa britskej diplomacie Borisa Johnsona, ukrajinského prezidenta Petra Porošenka či Alexandra Lukašenka.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj