Káhira 11. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Thomas Ranner)

Egyptské úrady vyhostili Nemca, ktorého zatkli pre údajné kontakty s islamistami. Informovalo o tom v piatok internetové vydanie denníka al-Ahrám

Ilustračné foto

Dvadsaťtriročného Nemca narodeného Egypte pôvodne nahlásili v decembri ako nezvestného. Podľa denníka al-Ahrám, odvolávajúceho sa na predstaviteľov bezpečnostných zložiek, ho zatkli 27. decembra na káhirskom letisku pre údajný pokus o pripojenie sa k militantom z tzv. Islamského štátu na egyptskom polostrove Sinaj.

Študenta Islamskej univerzity v Saudskej Arábii deportovali vo štvrtok do Nemecka, uviedol denník, ktorý informoval aj i inom Nemcovi, zadržanom po prílete do mesta Luxor. Toho deportujú po ukončení príslušných procedúr.

Tento 18-ročný muž, ktorý bol tiež niekoľko týždňov nahlásený ako nezvestný, putoval do väzby po tom, ako u neho údajne našli mapy severného Sinaja – útočiska islamských militantov v Egypte.

Zdroje z prostredia jeho rodiny však pre DPA uviedli, že mladík, ktorý má nemecké aj egyptské občianstvo, cestoval do Egypta v polovici decembra s úmyslom navštíviť svojho starého otca v Káhire po tom, ako strávi nejaký čas v Luxore.

Za jeho prepustenie sa na internete spustila petícia. Vo štvrtok ju podpísalo viac ako 53.000 ľudí, ktorí vyzvali nemeckého ministra zahraničných vecí Heika Maasa, aby začal v tejto veci vyjednávať.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj