Watford druhýkrát v histórii klubu postúpil do finále FA Cupu

• Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Londýn 7. apríla 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Matt Dunham)

Hráči Watfordu druhýkrát v histórii klubu postúpili do finále futbalového Anglického pohára – FA Cupu, v nedeľňajšom semifinále zvíťazili nad Wolverhamptonom 3:2 po predĺžení. Duel sa lepšie vyvíjal pre “vlkov”, ktorí ešte štvrťhodinu pred koncom II. polčasu viedli 2:0

• Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke hráč Wolverhamptonu Adama Traore (vľavo) a hráč Watfordu Roberto Pereyra

Watford však v 79. min skorigoval zásluhou Gerárda Deulofeua a v nadstavenom čase druhej časti vyrovnal z pokutového kopu Troy Deeney. V predĺžení obrat dokonal druhým gólom v zápase Deulofeu.

Súperom Watfordu vo finále bude Manchester City, záverečný súboj najstaršej dodnes fungujúcej futbalovej súťaže na svete sa uskutoční 18. mája vo Wembley.

Výsledok nedeľného stretnutia semifinále Anglického pohára – FA Cupu vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Watford – Wolverhampton 3:2 po predĺžení (2:2, 1:0)

Góly: 79. a 104. Deulofeu, 90.+ Deeney ( z pok. kopu) – 36. Doherty, 62. Jimenez