Výtvarníci Združenia Sv. Lukáša v Nitre na výstave “Obraz a slovo” si posvietili na svet médií a reklamy

Nitra 17. decembra 2018 (HSP/Foto:Eugen Rusnák)

Originálne a zaujímavé diela výtvarníkov Združenia Sv. Lukáša v Nitre odzrkadľujúce pohľad na komunikačný jazyk využívaný v reklame a médiách predstavili na výstave Obraz a slovo, vernisáž ktorej sa uskutočnila v priestoroch Ponitrianskeho múzea v samotnom centre mesta pod Zoborom

Otvorenie vernisáže

Tak ako minulý, i tento rok prezentovali v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre výtvarníci Združenia Sv. Lukáša v Nitre svoje práce, ktoré vznikli počas roka v ateliéri Súkromnej základnej umeleckej školy Heleny Madariovej v Nitre a  na výtvarnom workshope počas letného festivalu UNITED vo Vsetíne.

Tohtoročná myšlienka výtvarného stvárnenia vychádza z jazyka médií a reklamy, kde krátke informácie sú doplnené často vtipným až absurdným obrazom. Výtvarné diela namaľované olejom, akrylom, rôzne koláže, papierové modely a fotografie odzrkadľujú aktuálny pohľad súčasného umelca. Zaujímavou je práca „Maco Mamuko vs. Ampulka“, ktorá vznikla v spolupráci s deťmi z Orechovho dvora a ktorá zároveň pootvára netušený pohľad „ väčšiny“ do života rómskej komunity.

Na slávnostnom otvorení výstavy premietali staré 8 mm kreslené filmy „No, počkaj, zajac“ s improvizovaným komentárom. Uskutočnili sa nekonvenčné predstavenia „Automobilová policajná naháňačka“ a „100 rokov od vzniku ČSR“. Výstava Obraz a slovo potrvá do  27.  januára.

Fotogaléria
Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj