Bratislava 7. januára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)

Ples v opere už desať rokov pomáha riešiť zásadné celospoločenské problémy. V minulom roku hostia plesu prispeli na podporu inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením sumou 254 620 eur. Tento ročník má ambíciu túto sumu ešte navýšiť. Devätnásty ročník dobročinného Plesu v opere sa uskutoční 12. januára v historickej budove Slovenského národného divadla

Ilustračné foto

Privíta významných hostí nielen z oblasti kultúry a spoločenského života, ale aj športu, vedy, medicíny či hospodárstva. Tí opäť podporia dobročinný zámer tohto významného charitatívneho podujatia, ktorým je aj v tomto roku inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením a pomôžu tak rozšíriť program Škola inkluzionistov na ďalšie školy v rámci Slovenska. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Plesu v opere Šema Satkeová.

Vďaka štedrosti hostí sa už podarilo vyzbierať takmer dva milióny eur, ktoré v plnej výške putovali na podporu projektov, ktoré sa významne podieľajú na riešení zásadných nedostatkov. „Každoročne privítame na Plese v opere 300 párov významných hostí z oblasti vedy, spoločenského aj hospodárskeho života, medicíny, vzdelávania aj športu. Práve vďaka nim sa nám podarilo v minulom roku podporiť inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením rekordnou sumou. Mnohí hostia totiž prispievajú niekoľkonásobne vyššou sumou, ako je stanovený základný príspevok na dobročinný zámer Plesu v opere a umožňujú nám tak realizovať zmysluplné projekty, ktoré majú reálne výsledky,“ uviedla riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová.

Za uplynulých desať rokov podpora štedrých ľudí umožnila aj vznik a prevádzku troch centier včasnej intervencie, nákup prístrojov a vybavenia pre Detské kardiocentrum, výťažok z plesu pomohol šiestim perinatologickým centrám, štyrom detským klinikám anestéziológie a intenzívnej medicíny, a časť z neho išla kultúrne podujatia pre zdravotne hendikepovaných spoluobčanov a ľudí zo sociálne slabších pomerov. „V Orange Slovensko sa prostredníctvom našej nadácie dlhodobo angažujeme v riešení celospoločenských problémov. Ples v opere je jedným z najvýznamnejších dobročinných podujatí na Slovensku a som rád, že aj takýmto spôsobom môžeme ako hostiteľ prispieť k pomoci tým, ktorí to skutočne potrebujú,“ podotkol generálny riaditeľ Orange Slovensko a zástupca hostiteľa Plesu v opere Pavol Lančarič,

Dobročinný Ples v opere sa snaží nielen jednorazovo pomôcť, ale otvára verejnú diskusiu o závažných témach s celospoločenským dosahom. Chce motivovať k pozitívnym zmenám v oblasti pomoci deťom a ich rodinám. „Práve podujatie, akým je Ples v opere, a medializácia s ním spojená má veľký celospoločenský význam. A som rád, že médiá sa nevenujú len téme plesu, ale aj inkluzívnemu vzdelávaniu, čo môže veľmi pomôcť tomu, aby verejnosť túto tému vnímala inak, začala si uvedomovať jej dôležitosť a predovšetkým fakt, že je potrebné inklúziu na školách podporovať,“ konštatoval správca Nadácie pre deti Slovenka Ondrej Gallo.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj