Výstava Obývačka vo výklade priblíži život pouličných predajcov časopisu

Bratislava 15. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Tomáš Halász)

Výklady obchodného domu Dunaj na námestí SNP v Bratislave v nedeľu 16. decembra ožijú novou Nota bene výstavou s názvom Obývačka vo výklade

Na snímke ukážka časopisu Nota Bene

Ako agentúru SITA informovala Petra Nagyová z občianskeho združenia Proti prúdu, toto združenie premení 16 výkladov na interaktívnu galériu fotografií a inštalácií. Okoloidúci ľudia sa dozvedia, ako žijú predajcovia časopisu Nota bene, aký je ich vysnívaný domov a od pouličných básnikov zo združenia Tvorlístok si budú môcť vyžiadať báseň na počkanie. Multižánrová výstava zo života Nota bene je súčasťou Dobrého trhu a kampane Pomôžme spolu Nota bene. Cieľom je získať podporu pre aktivity OZ Proti prúdu, ktoré časopis vydáva. „Ľudia bez domova žijú ako vo výklade a napriek tomu ich mnohí nevidia. Preto sme si výklady symbolicky zvolili ako priestor, kde sa ľudia môžu dozvedieť viac o živote predajcov Nota bene,” uviedla štatutárna zástupkyňa OZ Proti prúdu Sandra Pazman Tordová. Začiatok je plánovaný o 12:00.

Do Obývačky vo výklade prídu Nota bene podporiť aj známe tváre. Medzi nimi Zuzana Fialová, Ady Hajdu, Juraj Bača, Lujza Garajová-Schrameková, Juraj Loj a Robo Jakab. Podujatie bude pokračovať o 18:00 diskusiou na tému Bývanie pre všetkých v Bohéma bare. S bratislavským primátorom Matúšom Vallom budú diskutovať aj predajkyňa pouličného časopisu Veronika Kurtová, Nina Beňová z OZ Proti prúdu a právnik Maroš Matiaško, ktorí sú spoluautormi novej knihy Právo na bývanie.

Proti prúdu systematicky pomáha ľuďom bez domova zabezpečiť si lepšie by?vanie, zamestnáva ich, chráni práva ľudí bez domova. Aby mohlo v projekte Nota bene pomáhať ďalej, potrebuje pomoc. Podporiť Nota bene možno kúpou časopisu priamo na Dobrom trhu v stánku občianskeho združenia Punkt a v stánku Nota bene. Pomôcť možno aj prostredníctvom stránky www.pomahatjelahke.sk.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj