Vyšetrovacie orgány požiadajú čoskoro sudcu o predĺženie väzby pre Mariana Kočnera

Bratislava 13. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Vyšetrovacie orgány čoskoro požiadajú sudcu o predĺženie väzby pre podnikateľa Mariana K. Uvádza to spravodajská stránka TV JOJ noviny.sk. „Prokurátor navrhne pre neho tiež najvyšší stupeň väzby, dôvodom má byť vyšetrovanie prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice,“ potvrdil televízii JOJ aj právny zástupca Mariana K. Michal Mandzák

Na snímke Marian Kočner

Podľa zdroja televízie JOJ požiadajú na budúci týždeň vyšetrovacie orgány sudcu pre prípravné konanie o predĺženie väzobného stíhania Mariana K. „Prokurátor navrhne pre podnikateľa tiež najprísnejšie väzobné obmedzenie, takzvanú kolúznu väzbu. Toto najsilnejšie obmedzenie na slobode súvisí s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej,“ pripomína portál noviny.sk Podľa informácií TV JOJ chce prokurátor rovnako predĺžiť väzbu Mariana K. aj v prípade zmenkovej kauzy, a to o ďalšie tri mesiace.

Vyšetrovacie orgány sa pritom majú podľa portálu noviny.sk opierať o listy a výpoveď utajeného svedka v prípade poškodeného Kuciaka. Právny zástupca obvineného Michal Mandzák zistenia TV JOJ potvrdil. Oficiálne vyjadrenie ku kolúznej väzbe jeho klienta poskytne v piatok.

Marian K. zatiaľ v trestnej veci úkladnej vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice nie je obvinený. Len nedávno úrad špeciálnej prokuratúry s Národnou protizločineckou jednotkou vykonali rozsiahle domové prehliadky v objektoch Mariána K. Malo ísť o zásah v súvislosti s vyšetrovaním násilnej trestnej činnosti. „Televízia JOJ kontaktuje s uvedenými zisteniami aj prokuratúru, zatiaľ bez vyjadrenia,“ ukončili noviny.sk


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.