Vyhrážka bombou si vynútila evakuáciu základnej školy Sandy Hook

New York 15. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jessica Hill)

Základnú školu Sandy Hook v meste Newtown v americkom štáte Connecticut, kde mladý útočník pred šiestimi rokmi zastrelil 26 ľudí, museli v piatok evakuovať pre vyhrážku bombou. Informovala o tom agentúra AFP

Na snímke základná škola Sandy Hook v meste Monroe

Hovorca polície z Newtonu uviedol, že všetkých žiakov po prijatí vyhrážky následne evakuovali bez incidentu. Pri prehliadke priestorov školy policajti výbušné zariadenie nenašli. Napriek tomu vedenie školy nariadilo budovu zatvoriť ako preventívne opatrenie.

Dvadsaťročný Adam Lanza 14. decembra 2012 zastrelil na základnej škole 20 prvákov a šesť pedagógov. Ešte pred masakrom v škole zastrelil doma svoju matku, nakoniec obrátil zbraň proti sebe a spáchal samovraždu. Jeho masové zabíjanie vyburcovalo skupiny ľudí po celých USA, ktorí sú zástancami väčšej kontroly zbraní, pripomenula AFP.

V roku 2013 pôvodnú školskú budovu zbúrali. Nová budova prešla kompletnou rekonštrukciou, posilnili bezpečnosť a v školskej záhrade postavili pamätník.

Rovnako ako každý rok si obyvatelia Newtonu v tichosti v piatok ráno 14. decembra pripomenuli obete tohto masakru.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj