Výbuch v reštaurácii v Saporre zrejme spôsobil plyn

Sapporo 17. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Mohutný výbuch v reštaurácii v severojaponskom Sappore, pri ktorom utrpeli zranenia desiatky ľudí, pravdepodobne nastal po úniku plynu. S odvolaním sa na úrady o tom v pondelok informovali japonské médiá

Záber z miesta výbuchu

Drevenú budovu, v ktorej sa nachádzala aj realitná kancelária, explózia z nedeľňajšieho večera miestneho času zničila. Podľa polície zranila celkovo 42 ľudí, z nich viacerých vážne. Hasičské práce trvali do skorých raňajších hodín, píše ďalej agentúra DPA.

Výbuch v hlavnom meste ostrova Hokkaido otriasol aj okolitými obytnými budovami a reštauráciami, na ktorých sa rozbili okná. Trosky leteli do vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov. Mnohí obyvatelia sa spočiatku domnievali, že nastalo zemetrasenie. Úrady rozhodli o zriadení núdzového centra pre obyvateľov susedných budov, kde by mohli stráviť noc a uniknúť tak pred dymom.

Pred reštauráciou, ako aj v realitnej kancelárii sa nachádzalo viacero fliaš s propánom, pričom plynové potrubie v drevenej budove bolo poškodené, uviedli tiež miestne médiá.

Jeden zo svedkov televíznej stanici NHK povedal, že po výbuchu zacítil plyn.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj