Výbuch poškodil sochu morskej panny na populárnej pláži na juhu Thajska

Bangkok 27. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:Richard Barrow in Thailand Twitter)

Výbuch bomby poškodil v noci na štvrtok známu sochu morskej panny na turistami vyhľadávanej pláži na juhu Thajska. Informoval o tom denník Bangkok Post

Na snímke zlatá socha morskej panny

Na pláži Samila v provincii Songkchlá vybuchli dve menšie bombové nálože a ďalšie tri zneškodnila polícia. K zraneniam nedošlo, avšak zlatá morská panna, ktorá je neoficiálnym symbolom celej provincie, prišla pri výbuchu o chvost. Druhá explózia poškodila ďalšiu sochu nachádzajúcu sa zhruba 200 metrov od morskej panny.

Polícia predpokladá, že páchatelia nastražili nálože v stredu večer, keď zo Samily odišli turisti. Pláž i jej okolie uzavreli pre verejnosť.

Úrady z útoku podozrievajú moslimských separatistov z organizácie BRN, ktorá operuje na juhu Thajska. Povstanie si od roku 2004 vyžiadalo už takmer 7000 životov.

V provincii Songkchlá však k podobným útokom dochádza len výnimočne. Polícia predpokladá, že páchatelia konali s úmyslom poškodiť turistický ruch v regióne.

Pri soche morskej panny na Samile sa s obľubou fotia najmä návštevníci z Indonézie, Malajzie a Singapuru.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj