Bratislava 16. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto: TASR- Branislav Račko)

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, okrem diaľnice D3 na úseku Svrčinovec – Skalité, kde na vozovke sa nachádza miestami kašovitý sneh do 1 cm

Ilustračné foto

Ako informuje Slovenská správa ciest, cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na území západného Slovenska je vlhký až mokrý. Na území stredného a východného Slovenska na vozovke sa nachádza vrstva čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu do 3 cm. Zľadovatený sneh do 2 m je na ceste II/578 na úseku Skalka – Kremnica, do 1 cm je na ceste II/583 Gbeľany- Demkovská a na cestách III. triedy v okolí Rajca.

Všetky horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu hrúbky 1-3 cm. Miestami zľadovatený sneh do 1 cm sa nachádza na HP Havran a Fačkov. Na HP Makov, Javorník, Šturec, Soroška, Ďurďošík, Donovaly, Kremnické Bane, Puste Pole, Príslop, Pezinská Baba, Vyšehrad, Klenov, Homôľka , Šútovce. Biela Hora a Skýcov je povrch vozoviek vlhký až mokrý. HP Vernár na ceste I/66 je uzavretý pre nákladnú dopravu nad 10 m.

Pre vozidlá nad 10 m sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkov (úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom), HP Veľké Pole (cesta II/512 Oslany – Cerová), HP Šútovce (cesta III/1774). HP Skýcov (II/511) je uzatvorený pre vozidlá nad 3,5 t.

Cesty II/549 v úseku Úhorná – Úhornianske sedlo – Krásnohorské podhradie a III/3227 v úseku Hrabušická Píla – Stratená (križovatka ciest I/67 a III/3227) a Herlianske Sedlo (II/576 ) sú uzatvorené pre všetku dopravu – cesty sú v zime neudržiavané.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj