Belehrad 21. mája 2019 (HSP/Foto:TASR/AP-Toussaint Kluiters, Pool)

Musíme zintenzívniť vzťahy s Ruskom. Iba týmto spôsobom budeme v úplnom bezpečí. Musíme dospieť k situácii, že Rusko bude brániť Srbsko rovnako, ako by sa bránilo, keby bolo napadnuté, povedal v televízii Pink vodca parlamentnej Srbskej radikálnej strany Vojislav Šešelj

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Vojislav Šešelj

Šešelj komentoval skutočnosť, že USA a Chorvátsko rokujú o dodávke amerických obrnených bojových vozidiel Chorvátsku, čo podľa niektorých odborníkov v Srbsku znamená, že Spojené štáty pripravujú Chorvátov na vojnu. Podľa Šešelja to, čo USA Chorvátom posielajú, nepredstavuje pre Srbsko významnú hrozbu.

Ide predovšetkým o transportéry, ktoré prepravujú najviac osem vojakov. Majú  povinnosť vytvoriť najprv jednu brigádu a v perspektíve tri brigády. Chorváti si nárokujú na územia v blízkosti Dunaja, pričom sa odvolávajú na niektoré staré katastrálne mapy.  Srbsko sa medzičasom dostatočne vyzbrojilo, najmä v letectve, (Chorváti – pozn. HS) si nemôžu robiť plány na inváziu, najmä nie na ľavý breh Dunaja, v Báčke,“ povedal Šešelj. Dodal, že srbská armáda nie je početná, ale má dobre vycvičené a pripravené jednotky.

„Nemáme skutočného protivníka na žiadnej strane a ani jedna naša hranica nemôže byť ohrozená niektorým z našich susedov. Naši dôstojníci by mali pozorne sledovať a zvažovať, ako primerane reagovať, ak by skutočne došlo k agresii,“ povedal Šešelj. Zdôraznil, že Srbsko by v prvom rade malo zintenzívniť vzťahy s Ruskom a urýchlene poskytnúť diplomatický štatút členom ruskej humanitárnej misie v meste Niš: „Iba takto by boli plne v bezpečí. Musíme dospieť k situácii, aby Rusko bránilo Srbsko rovnakým spôsobom, ako by sa bránilo, keby bolo napadnuté!“ –  povedal Šešelj.

Vojislav Šešelj tiež vyhlásil, že jediné nebezpečenstvo, ktoré môže Srbsku hroziť, je od  NATO, a v tejto prípadnej situácii môže byť pre Srbsko veľmi užitočný pakt s Ruskom.

Vladimír Mohorita

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj