Bratislava 1. marca 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

V ôsmich rýchlikoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) si v rámci Týždňa slovenských knižníc budú môcť cestujúci požičať knihy. Podujatie sa bude konať od pondelka 4. marca do 10. marca

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

“Knihy sa vybrali tak, aby žánrom i rozmerom zodpovedali účelu. Ide predovšetkým o menšie knihy a kratšie literárne útvary – poviedky, novely, literatúra faktu, ale nájde sa tam aj detská literatúra. Pripravené budú knihy od súčasných slovenských aj populárnych svetových autorov, knihy o cestovaní i tituly so športovou tematikou,” uviedla podpredsedníčka Slovenskej asociácie knižníc Daniela Tóthová.

Cestujúci budú mať na výber z približne 30 kníh rôznych titulov a žánrov. Nájdu ich v špeciálnych stojanoch v reštauračnom vozni v ôsmich ‘šesťstovkových’ rýchlikoch, ktoré premávajú medzi Bratislavou a Košicami. O prebiehajúcej akcii ich bude prostredníctvom rozhlasu informovať vlakový personál.

Záštitu nad projektom Týždeň slovenských knižníc tento rok prevzala ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD), ambasádorom je člen činohry Slovenského národného divadla Ján Gallovič, pričom ZSSK je jedným z partnerov podujatia.

“Teším sa, že sa už tretíkrát podieľame na Týždni slovenských knižníc, ktorý považujem za veľmi prospešnú akciu,” uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký.

Týždeň slovenských knižníc si sprievodnými aktivitami pripomína tradíciu marca ako mesiaca knihy. Podujatie sa snaží spropagovať význam čítania, podporovať a prezentovať knihy, knižnice i knižnú kultúru. Po celom Slovensku je v súčasnosti takmer 4000 registrovaných knižníc, ktoré majú svojich fondoch približne 40 miliónov zväzkov kníh.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj