Caracas 1. februára 2019 (HSP/RusVesna/Foto:SITA/AP-Fernando Llano)

Portál RusVesna prináša informáciu o zadržaní dvoch teroristov, ktorí pripravujú vo Venezuele atentáty proti prívržencom Madura

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke demonštrant

Obaja teroristi sú bývalými dôstojníkmi venezuelských ozbrojených síl, cieľom ich akcie malo byť zvýšenie napätia vo Venezuele. Venezuelská tajná polícia oboch teroristov už odborne spracúva.

Samozrejme, vyšlo najavo, že sieť pripravujúca atentáty na Madura a jeho prívržencov je podstatne širšia, obaja zatknutí teroristi ochotne vypovedajú o všetkom, čo vedia, pretože juhoamerické tajné služby sú známe tým, že vedia dostať odpovede na svoje sugestívne kladené otázky.

Podľa informácií z prostredia venezuelskej tajnej služby obaja teroristi udržiavali kontakty so skupinou nájomných zabijakov z Kolumbie, pochádzajúcich z prostredia kolumbijských drogových kartelov. Je zaujímavé, akých spojencov si dokážu Američania pre plnenie svojich plánov nájsť. Neonacisti na Ukrajine, drogové kartely v Kolumbii, radikálni islamskí teroristi v Sýrii a pod.

Venezuelská tajná polícia zatkla už aj plukovníka v zálohe, Osvalda Palomu, ktorý podľa ich tvrdení v roku 2018 pripravoval atentát na Madura. Vlnu zatýkania vo Venezuele možno považovať za prvé kroky vo venezuelskom antimajdane. Či sa Madurovi antimajdan podarí, spoznáme podľa toho, že Guaido alebo utečie z Venezuely, alebo neutečie. V každom prípade však bude politicky (alebo ináč) mimo hry. Ak sa antimajdan nepodarí, zmizne z politickej scény Maduro. Alebo ako Janukovyč do exilu, alebo ako Kaddáfi skončí mŕtvy na ulici, alebo ako Miloševič, ktorý sa zázračne otrávil liekmi v haagskej väznici.

Nemci, Francúzi a Španieli už servilne na americký príkaz podporujú venezuelského samozvanca Guaida. Naopak, Taliani Guaida odmietajú a ukazujú sa byť pre Američanov nepríjemným sústom. Podľa cynikov možno nie je ďaleko doba, aby Američania pripomenuli Talianom že aj “Taliani môžu pocítiť čerstvý závan americkej demokracie”.

Portál Politexpert si všíma slová Manlia di Stefana zástupcu ministra zahraničných vecí Talianska, ktorý otvorene povedal, že Taliansko neuznáva samozvanca Guaida za prezidenta Venezuely. Di Stefano doslovne uviedol, že “Taliani sú kategoricky proti tomu aby akákoľvek krajina alebo krajiny hrubo porušovali medzinárodné právo a zasahovali do vnútorných záležitostí iných krajín”.

Takže v najbližšej dobe môžeme očakávať aj rast amerického tlaku voči Taliansku. Američania momentálne brutálne tlačia na svojich vazalov, aby opätovne pokorne vložili svoje hlavy do amerického chomúta. Ide o veľa a Američania vedia, čo ich čaká, ak prehrajú a Eurázia sa vymkne ich kontrole.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj