Vo Venezuele zadržali piatich zahraničných novinárov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Caracas 31. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:pixabay)

Venezuelské úrady zadržali piatich zahraničných novinárov, ktorí pokrývali súčasnú situáciu v tejto latinskoamerickej krajine v súvislosti so snahou opozície odstaviť od moci prezidenta Nicolása Madura. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP s tým, že ďalších dvoch čilských novinárov tamojšie úrady deportovali

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Dvaja zo zadržaných novinárov pochádzajú z Francúzska, dvaja z Kolumbie a jeden zo Španielska. Poslední traja zmienení žurnalisti – ktorí prišli z Kolumbie, aby pokrývali narastajúce nepokoje -, pracovali pre španielsku tlačovú agentúru EFE. O ich zadržaní informovala šéfka venezuelskej pobočky EFE Nelida Fernandezová.

Madrid medzitým vyzval venezuelské úrady na “okamžité” prepustenie zadržaných španielskych novinárov.

Podľa nemenových diplomatických zdrojov boli dvaja francúzski novinári zadržaní v utorok, keď pred prezidentským palácom nakrúcali zábery pre televízny program Quotidien. Zadržali aj miestneho producenta, ktorý s nimi pracoval.

Dvaja čilskí novinári boli zadržaní v utorok neďaleko prezidentského paláca a po 14 hodinách deportovaní z krajiny, uviedol čilský minister zahraničných vecí Roberto Ampuero. Dôvodom ich zadržania bol pohyb “v bezpečnostnej zóne”.

Venezuelský minister zahraničných vecí Jorge Arreaza v stredu uviedol, že zahraniční novinári vstúpili do krajiny bez pracovných povolení. K najnovším zadržaniam sa nevyjadril.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj