Bratislava 23. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Vo štvrtok sa v trenčianskej mestskej športovej hale Sihoť uskutoční už šiesta Hudba bez bariér. Benefičné podujatie OZ Parasport24 zamerané na pomoc ľuďom s fyzickým hendikepom tentoraz podporili aj rapperi Kali a Ego. Okrem nich vo štvrtok v Sihoti vystúpia tiež Tereza Mašková a Peter Bažík, priestor dostane i mladučká speváčka Margarétka Ondrejková z Čachtíc a predvedie sa aj gitarista Dávid Bílek a folklórny súbor Trenčan. Zo stálic podujatia účasť opäť potvrdil spevák Martin Harich

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke spevák Martin Harich

Myšlienka podujatia je podľa Miroslava Buľovského z OZ Parasport24 jednoznačná. „Ide o projekt, ktorým si sami zarábame financie na pomoc iným a na plnenie cieľov nášho združenia. Len čakať na to, či vám niekto niečo dá, aby ste niečo mohli urobiť, nie je totiž podľa môjho gusta,“ poznamenal v rozhovore pre agentúru SITA.

Práca s hendikepovanými mu podľa jeho slov dáva výborný pocit a v živote príjemný nadhľad. „Učím sa od nich neriešiť malichernosti, len robiť ľuďom radosť. Sám som mal v živote problémy, no vďaka týmto ľuďom verím, že ich mám za sebou a tam nech aj ostanú…,“ pousmial sa. „Teší ma, že sa za tých šesť rokov veci posunuli výrazne dopredu a robíme ich stále lepšie a lepšie, že spolupracujeme len s dobrými. Tak už to chodí, ak chcete robiť dobré veci, musíte ich robiť iba s dobrými,“ skonštatoval Buľovský.

Do Trenčína sa s tímom už veľmi tešia. „Zo zmeny miesta mám dobré pocity, Trenčiansky samosprávny kraj je náš dlhoročný partner, takže keď nás oslovili, aby sme urobili projekt Hudba bez bariér aj u nich, neváhali sme. Verím, že to bude mať dobrý dopad a že sa Hudba bez bariér bude Trenčanom páčiť. Zvažujeme totiž, že tam urobíme aj ďalšie podujatie,“ uzavrel hlavný organizátor koncertu.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj