Vo Francúzsku zadržali muža podozrivého v súvislosti s atentátmi v Madride

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Paríž 23. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)

Francúzska polícia v utorok zadržala muža podozrivého zo spoluúčasti na atentátoch, ktoré sa 11. marca 2004 odohrali v Madride. K zadržaniu 43-ročného podozrivého došlo v meste Saint-Priest v kraji Rhône a na žiadosť španielskych úradov. Informovala o tom agentúra AFP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Útoky v Madride sa odohrali 11. marca 2004, tri dni pred parlamentnými voľbami. Explodovalo desať nastražených bombových náloží, ďalšie tri sa polícii podarilo zneškodniť.

Páchatelia nálože skryté v batohoch aktivovali na diaľku pomocou mobilných telefónov.

Bomby explodovali v štyroch vlakoch na madridskej železničnej stanici Atocha a v madridských staniciach El Pozo a Santa Eugenia. Zahynulo 191 osôb a 1824 ďalších bolo zranených. K útoku sa prihlásila extrémistická organizácia al-Káida.

Agentúra AFP informovala, že DNA zadržaného muža je totožná s DNA nájdenou nedávno na madridskom predmestí Leganes, kde 3. apríla 2004 – teda tri týždne po útokoch v Madride – v jednom byte spáchali samovraždu siedmi muži považovaní za osoby, ktoré nastražili bomby pri spomínanej sérii atentátov. Hromadnú samovraždu spáchali tiež aktivovaním výbušnín.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj