Bratislava 13. marca 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)

Kolotoč zápasov najvyšších dvoch nemeckých súťaží bude pokračovať aj počas víkendu. Až na jednu výnimku, ktorou je Hannover, sa odohrajú všetky zápasy I. a II. bundesligy, hoci bez účasti divákov v hľadisku. Od utorka však príde aj v Nemecku na rad úplná pauza v dôsledku rozšírenia koronavírusu. Druholigový Hannover 96 má zrušený aj víkendový domáci duel 26. kola proti Drážďanom, keďže v jeho mužstve sú dvaja infikovaní hráči

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Prezídium Nemeckej futbalovej ligy (DFL) rozhodlo o prerušení súťaží minimálne do 2. apríla, teda do konca pôvodnej reprezentačnej prestávky. „Naďalej zostáva cieľom dohrať do leta celú sezónu nielen zo športového hľadiska, ale najmä z dôvodu, že predčasný koniec ročníka by mohol u niektorých klubov spôsobiť existenčné konzekvencie. Počas reprezentačnej pauzy sa medzi predstaviteľmi všetkých klubov podľa aktuálneho vývoja situácie a dostupných poznatkov rozhodne o ďalšom postupe aj s prihliadnutím na existujúci medzinárodný kalendár,“ uvádza sa v stanovisku DFL: „Kluby budú naďalej úzko spolupracovať s federálnym ministerstvom zdravotníctva alebo miestnymi zdravotníckymi orgánmi na jednotlivých štadiónoch. Zdravie celej populácie, a teda aj všetkých futbalových fanúšikov či hráčov, má najvyššiu prioritu. Z tohto hľadiska je zrejmé, že museli byť prijaté a akceptované oficiálne nariadenia. Celá spoločnosť, a teda nielen futbal, čelí doteraz neznámej výzve.“

Najnovšia informácia hovorí, že k prerušeniu ligových súťaží vo futbale sa pridalo aj Francúzsko. Tamojšia futbalová federácia oznámila v piatok predpoludním, že zápasy I. a II. ligy odkladá na neurčito. „Vedenie sa jednomyseľne zhodlo, že do odvolania sa prerušia dve najvyššie súťaže. Ako uviedol francúzsky prezident Emmanuel Macron, všeobecný záujem musí byť nadradený úplne všetkému. Musíme chrániť slabé a zastaviť šírenie epidémie,“ píše sa v stanovisku vedenia Ligue 1.

Aj Premier League pozastavila sezónu 2019/2020, predbežne do 3. apríla

Šíriaci sa koronavírus po talianskej Serie A, španielskej La Lige, nemeckej I. bundeslige a francúzskej Ligue 1 prinútil urobiť zodpovedné opatrenia aj zástupcov anglickej Premier League. Vedenie súťaže v piatok napoludnie stoplo všetky stretnutia aktuálneho ročníka 2019/2020 do 3. apríla. Krátko predtým v „kolíske futbalu“ pristúpili k pozastaveniu nižších anglických futbalových súťaží.

Ak to podmienky a odporúčania lekárov dovolia, v Premier League by sa opäť mohli otvoriť brány štadiónov 4. apríla. „V tejto bezprecedentnej situácii úzko spolupracujeme s našimi klubmi, vládou, Futbalovou asociáciou a organizáciou English Football League. Môžeme všetkých ubezpečiť, že zdravie a blaho hráčov, zamestnancov a fanúšikov sú naša priorita. Predovšetkým by sme chceli, aby sa čo najskôr zotavili Mikel Arteta, Callum Hudson-Odoi a všetci, ktorých sa ochorenie COVID-19 dotklo,“ poznamenal na webe Premier League generálny riaditeľ Richard Masters.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj