Vládny návrh zákona o Vojenskej polícii otvorí rokovací deň

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Bratislava 1. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Národná rada SR sa bude v úvode štvrtého rokovacieho dňa 40. schôdze zaoberať návrhom novely zákona o Vojenskej polícii v druhom čítaní

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Návrh Ministerstvo obrany SR predkladalo v záujme zefektívnenia výkonu služby Vojenskej polície a v reakcii na platné legislatívne predpisy. Novela má upraviť úlohy a oprávnenia vojenských policajtov vzhľadom na vývoj policajno-bezpečnostnej situácie v rezorte obrany. Tiež má vytvoriť podmienky na kvalitnejšiu a efektívnejšiu činnosť Vojenskej polície v prípadoch ochrany lietadiel vo vojenských službách, pri riadení premávky vozidiel zahraničných ozbrojených síl na území Slovenska či pri plnení úloh, ktoré vyplývajú z medzinárodných zmluvných záväzkov. Posilnia sa aj možnosti donucovacích prostriedkov a ich využitia v praxi. Ministerstvo chce tiež predísť zneužívaniu vojenských znakov, rovnošiat či služobných preukazov.

“Z praxe vyplynula v súvislosti so zabezpečením obrany a bezpečnosti štátu potreba zakázať vstup do chránených vojenských objektov a ustanoviť sankcie za porušenie tohto zákazu. Definujú sa tiež priestupky, sankcie a Vojenská polícia ako vecne príslušný orgán, ktorý bude priestupky objasňovať.

Poslanci dnes budú pokračovať diskusiou k poslaneckým návrhom a mali by hlasovať o prerokovaných bodoch. Posledný deň pred víkendom schôdza potrvá do štrnástej hodiny popoludní.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj