Bratislava 21. mája 2019 (HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)

„Ministerstvo zdravotníctva sa pokúša zabrániť neočkovaným deťom v navštevovaní materských škôl pod falošnou zámienkou ochrany pred šírením ochorení. Skutočným cieľom je pritvrdenie nátlaku na rodičov, ktorí nedôverujú očkovaniu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

V tomto zmysle má návrh charakter vydierania najmä pre rodičov, ktorí odmietajú očkovanie kvôli vážnym nežiaducim účinkom v rodine, a teraz sa budú musieť rozhodnúť, či v záujme ekonomického a sociálneho statusu rodiny vystavia svoje deti vážnemu riziku ďalšieho očkovania,“ uvádza sa v stanovisku Iniciatívy za uvedomenie si rizík očkovania.

Občianske združenie prepočítalo „skrytú pokutu“ na sumu okolo 12 000 Eur ročne, ktoré môže rodina stratiť tým, že sa matka nezamestná, lebo jej dieťa nepríjmu do škôlky. Doteraz bolo odmietnutie všetkých očkovaní trestané pokutou 331 Eur. Niektoré rodiny /5% detí/, ktoré sa boja nežiaducich účinkov, resp. ich dieťa zle reagovalo na predošlé poškodenie, ktoré však nikto z lekárov nebol ochotný uznať, sa rozhodli radšej riskovať pokutu ako poškodiť imunitu dieťaťa. V čase zavedenia finančnej pokuty sa na stranu práv rodičov postavil aj súčasný predseda Aliancie za rodinu JUDr. Anton Chromík. Túto výbornú reportáž pod názvom „Povinné očkovanie je reliktom“ už dlho v archíve Markíze nemožno nájsť.

Centrum pre bioetickú reformu v hromadnej pripomienke namieta, že návrh bráni slobodnému a informovanému súhlasu, ktorý je záväzný pre Slovensko v rámci Oviedo dohovoru o biomedicíne. Centrum chce od ministerstva, aby vyžadovalo od pediatrov poučenie rodičov o nežiadúcich účinkoch, ktoré rodič dostane aspoň 7 dní vopred a potvrdí podpisom. Trvá na tom, že trestanie detí neprijatím do škôlky neumožňuje slobodný súhlas. Online petíciu k pripomienke je možné podporiť do štvrtka 23.5. tu:

Podporiť môžete aj zásadné pripomienky Iniciatívy za uvedomenie si rizík očkovania ktoré poukazujú na protiústavnosť a nezmyselnosť navrhovaných opatrení:

Rozsah vyžadovaných očkovaní celkom zjavne vysoko prekračuje akýkoľvek mysliteľný rámec prevencie šírenia ochorení. Zahŕňa totiž aj vakcíny, ktoré z princípu nemôžu zabrániť šíreniu ochorenia, a teda očkované deti môžu šíriť ochorenie rovnako ako neočkované (napríklad záškrt, čierny kašeľ a iné). Najlepším príkla­dom absurdnosti návrhu je však vakcína proti tetanu, ktorý nie je prenosný z človeka na človeka.


Počet očkovaných detí, ktoré si napriek očkovaniu nevytvorili protilátky, alebo u nich už stihli vyvanúť, vysoko prevyšuje počet neočkovaných detí. Napríklad, imunologický prehľad z roku 2018 ukazuje, že iba 55-57% detí v materských školách má ochrannú hladinu protilátok proti mumpsu. Je preto zjavné, že segregácia menej než 5 percent neočkovaných detí nemôže výrazne ovplyvniť šírenie ochorení.

„Na Slovensku dlhodobo nefunguje systém rozpoznávania a hlásenia nežiaducich účinkov očkovania a nie sú primerane uznávané kontraindikácie. Štát, ktorý očkovanie prikazuje, sa zbavuje zodpo­vednosti za následky. Starostlivosť o dieťa poškodené očkovaním zostáva plne na pleciach rodiny.“ Ďalej sa podľa stanoviska Iniciatívy rozšíri povinné udavačstvo, ktoré rozbíja dôverný vzťah medzi lekárom a pacientom, zároveň sa posilnia právomoci hygienikov, a to až do takej miery, že v prípade významného rozšírenia akéhokoľvek prenosného ochorenia (napr. aj nádchy) dostanú právomoc, uvaliť prakticky na kohokoľvek nútenú izoláciu, stačí iba “podozrenie na prenosné ochorenie”. Takto sformulovaná právomoc je prakticky bezmedzná a je tu veľké riziko zneužívania.

Rakovina ako dôsledok očkovania – video:

Ministerstvo chce posielať sociálku do rodiny, ak sa dieťa nedostavilo ani po druhom vyzvaní na predvolanie k očkovaniu. Zdravotní aktivisti upozorňujú, že ak teraz nebudeme protestovať, o rok-dva sa do zákona ľahko doplní, že sociálka príde, aj keď rodič očkovanie odmietol, dieťa zoberie a proti vôli rodičov zaočkuje. Tí, čo veria, že vakcíny sú nezávadné, lebo to oni prežili, často nemajú informácie o ich škodlivých zložkach a kumulatívnom efekte. Imunita každej ďalšej generácie je totiž viac poškodená. Dlhé zoznamy nežiadúcich účinkov napokon uvádzajú aj výrobcovia vakcín v príbalových letákoch. Tí, čo očkovanie odmietajú, sa venujú štúdiu o zdraví, vitamínoch a chorobách hlavne cez internet a Facebook, ktorý najnovšie oznámil zámer cenzúrovať zverejňovania informácií skupín odmietajúcich očkovanie.

Cukrovka a ďalšie ochorenia po očkovaní podľa lekár – video:

Jana Ray-Tutková

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj