Vláda USA vypísala odmenu jeden milión dolárov za informácie o bin Ládinovom synovi

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Washington 1. marca 2019 (SITA/HSP/Foto:Screenshot Youtube)

Spojené štáty ponúkli odmenu až do výšky jedného milióna dolárov za informácie o synovi bývalého vodcu al-Káidy Usámu bin Ládina. Hamza bin Ládin sa vypracoval na kľúčového lídra teroristickej siete, uviedlo americké ministerstvo zahraničia. V posledných rokoch zverejnil mnoho audio a videonahrávok, v ktorých vyzýva svojich stúpencov na útoky proti USA a ich západným spojencom ako pomstu za zabitie otca. Najhľadanejšieho teroristu planéty zabilo v máji 2011 americké elitné komando Navy Seals počas razie v jeho dome v pakistanskom meste Abbottabád

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Hamza bin Ladin

Hamzu, ktorý má podľa odhadov približne 30 rokov, Spojené štáty oficiálne označili za globálneho teroristu pred dvoma rokmi. Listy nájdené v bin Ládinovom dome v Abbottabáde naznačujú, že pripravoval svojho obľúbeného syna na rolu svojho nástupcu. Kde sa Hamza bin Ládin momentálne nachádza, nie je známe. Predpokladá sa, že by to mohlo byť afgansko-pakistanské pohraničie, to však nie je potvrdené.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj