Bratislava 3. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Vláda súhlasí s dohodou o strategickom partnerstve medzi Európskou úniou (EÚ) a Japonskom. Rozhodla o tom v stredu. Dohoda podľa rezortu diplomacie predstavuje právny základ na zlepšovanie dvojstrannej spolupráce, ako aj spolupráce v medzinárodných a regionálnych organizáciách a na medzinárodných a regionálnych fórach

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

EÚ chce podľa ministerstva s Japonskom spolupracovať napríklad pri témach, ako sú zmena klímy, výskum a inovácie, námorné záležitosti, vzdelávanie, kultúra, migrácia, boj proti terorizmu a boj proti organizovanému zločinu a počítačovej kriminalite. Spoločne chcú tiež presadzovať demokraciu, právny štát, ľudské práva a základné slobody.

O zmluve bude ešte rokovať Národná rada SR, následne ju môže prezidentka ratifikovať. “Dohoda je v súlade so zahraničnopolitickými záujmami, medzinárodnoprávnymi záväzkami, ako aj s právnym poriadkom SR,” ubezpečuje rezort diplomacie, ktorý návrh súhlasu so zmluvou vláde predložil.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj