Vláda Hondurasu ustúpila v otázke čiastočnej privatizácie tlaku demonštrantov

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Tegucigalpa 1. mája 2019 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)

Vláda Hondurasu sa v utorok pre silnejúce protesty vzdala svojho plánu na čiastočnú privatizáciu v oblastiach zdravotníctva a školstva. Informovala o tom agentúra AP

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Násilné protesty sa v Hondurase začali v pondelok a zasiahli najmä hlavné mesto Tegucigalpa. Národný kongres (honduraský parlament) následne už v utorok jednohlasne schválil zrušenie minulotýždňových zákonov o privatizácii.

Predseda honduraského parlamentu Mauricio Oliva vyhlásil, že cieľom tohto kroku je “priniesť do krajiny mier”.

Ako v tejto súvislosti informovala spravodajská televízia BBC, demonštranti podpálili v hlavnom meste najmenej štyri budovy vrátane radnice a štátnej telekomunikačnej spoločnosti.

Nespokojnosť protestujúcich vyvolali najmä obavy z toho, že čiastočná privatizácia školstva a zdravotníctva povedie k prepúšťaniu učiteľov a lekárov.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj