Bratislava 13. decembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR – Dano Veselský)

Víťazom 13. ročníka súťaže Euroscola je Cirkevná spojená škola vo Vranove nad Topľou. Výsledky v piatok vyhlásila Kancelária Európskeho parlamentu v Európskom informačnom centre v Bratislave. Školy umiestnené na prvých desiatich miestach sa zúčastnia na pracovnom dni v sídle Európskeho parlamentu v Štrasburgu

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Dionýz Hochel

„Som nesmierne rád, že sa táto unikátna súťaž Európskeho parlamentu pre stredoškolákov dobre etablovala, udržiava si vysokú úroveň a oslovuje mladých ľudí a pedagógov. Svedčia o tom výborná kvalita projektov aj inovatívne nápady, s ktorými školy prichádzajú,“ povedal Dionýz Hochel, poverený riadením Kancelárie Európskeho parlamentu.

Na druhom mieste sa umiestnila Cirkevná spojená škola z Humenného, na treťom mieste Gymnázium zo Spišskej Novej Vsi, Obchodná akadémia v Bratislave získala štvrté miesto, piate miesto patrí Strednej odbornej škole v Snine, šieste miesto Obchodnej akadémii Lučenec, siedme miesto Gymnáziu Alberta Einsteina v Bratislave, Obchodná akadémia v Šuranoch získala ôsme miesto, na deviatom mieste sa umiestnilo Súkromné gymnázium v Žiline a na desiatom mieste Gymnázium v Pezinku.

Tento rok poslalo do súťaže svoje projekty 21 stredných škôl. Medzi stredoškolákmi najviac rezonovala téma boja proti klimatickým zmenám, ochrana životného prostredia a čo robí Európska únia pre jednotlivca. Študenti sa v projektoch zaoberali aj elektronizáciou, digitalizáciou či bezpečnosťou na internete.

Na slávnostnom vyhlásení výsledkov v Bratislave sa zúčastnili poslanci Európskeho parlamentu Monika Beňová (Smer-SD), Robert Hajšel (Smer-SD), Ivan Štefanec (KDH) a Michal Wiezik (PS-Spolu).

Cieľom súťaže Euroscola, do ktorej sa za posledných 13 rokov zapojilo viac ako 10.000 mladých ľudí, je povzbudiť záujem o verejné veci a posilniť diskusiu o Európskej únii.

Sme pod neustálym tlakom


Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ


Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj