VIDEO Vyhrážky „slušnoľudí“ neprestávajú. Smrťou sa už vyhrážajú aj Glückovi

www.slovanskenoviny.sk/rss Atentát na premiéra a šéfa strany Smer-SSD Roberta Fica akoby otvoril Pandorinu skrinku nenávisti na... Príspevok VIDEO Vyhrážky „slušnoľudí“ neprestávajú. Smrťou sa už vyhrážajú aj Glückovi je zobrazený ako prvý na .

VIDEO Vyhrážky „slušnoľudí“ neprestávajú. Smrťou sa už vyhrážajú aj Glückovi

www.slovanskenoviny.sk/rss

Atentát na premiéra a šéfa strany Smer-SSD Roberta Fica akoby otvoril Pandorinu skrinku nenávisti na politikov koalície.

Tým s vyhrážajú „slušnoľudia“ drukujúci opozícii rozličnými fyzickými útokmi, ba aj smrťou. Po tom, čo sa stalo pred pár dňami v Handlovej treba takéto slová brať mimoriadne vážne.

Vyhrážky prekročili všetky čiary

Zrejme nikto nepochybuje o tom, že nenávisť, aroganciu a vulgarizmus najhrubšieho zrna priniesol do parlamentu, ale i politiky, Igor Matovič. Áno, aj pred ním bolo na našej politickej scéne „veselo“, nikdy sa ale nepoužívali také výrazy a osobné útoky ako po jeho príchode. Síce nie tak hrubo, no o to zákernejšie nadviazali na jeho metódy a vyjadrenia politici z Progresívneho Slovenska, ktorí sú vraj „demokratickí“ a „slušní“. Oni však nie sú ani jedno, ani druhé. Čo je však najhoršie, svojím konaním doslova nainfikovali aj ich priaznivcov, ktorí sú odhodlaní vziať z nich spravodlivosť do svojich rúk.

Ako vyzerá „spravodlivosť“ v rukách priaznivcov Progresívneho Slovenska ukázal pred pár dňami Juraj Cintula streľbou na premiéra Fica, ktorý jeho útok z bezprostrednej blízkosti prežil zrejme iba zázrakom. Vyhrážky koaličným politikom sfanatizovaných „slušnoľudí“ však neprestávajú, čoho dôkazom sú aj vyhrážky smrťou za jeho politické názory, ktoré dostával Richard Glück, člen strany Smer-SSD. „Nepatrím k útlocitným politikom, ktorý by po každom slovnom ataku utekal na políciu. Avšak vyhrážky, ktoré mi dlhodobo posielal dotyčný pán, po atentáte na Roberta Fica prekročili všetky červené čiary!“ napísal v krátkom statuse Glück, ktorý k nemu pripojil aj video.

Dostali sme sa na absolútne dno

Glück priznáva, že stupňujúce sa vyhrážky už musel riešiť trestným oznámením. „Dobre viete, že nepatrím k tým úzkocitným, viem zniesť aj kritiku, aj nadávky, aj agresiu, ktoré sa zhodou okolností vždy zintenzívnia po nejakom nenávistnom „PR“ článku v Denníku N,“ konštatuje hneď v úvode videa Glück, podľa ktorého práca v politike takéto veci jednoducho prináša. Tentokrát ale už musel nakresliť pomyselnú červenú čiaru a podať trestné oznámenie. „Po odpornom atentáte na nášho premiéra Roberta Fica je situácia naozaj vážna, a po rokoch nenávisti sme sa dostali na absolútne dno,“ pokračuje vo videu mladý smerák.

„Od septembra minulého roku mi dotyčný pán zasielal hanlivé agresívne správy aj o tom, ako chce znásilniť moju mamu. Tieto správy som si, bohužiaľ, alebo chvalabohu, neprečítal, a ležali mi v schránke ako neprečítané,“ priznáva Glück. „Potom, tento človek, strašne slušný a tolerantný, zistil kde bývam, a opakovane mi zasielal adresu s tým, že sa tam vidíme. Potom mi poslal aj hlasovú správu, opäť veľmi milú a tolerantnú, aj s nejakým svojim kolegom,“ opisuje parlamentný poslanec to, čo sa mu dialo. „Viem už kde bývaš ty vy**banec sku*vený. Východniar po**baný. Dobre, dobre,“ znelo v jednej z hlasoviek od Glückovho neprajníka.

Môže za to opozícia a nenávistné články

Svoje prejavy „tolerancie“ zakončil podľa smeráka jeho „obdivovateľ“ tým, že keď sa v médiách objavili prvé správy o atentáte na premiéra, tak mu poslal givko s mačkou a samopalom a dovetkom, že to isté, čo sa stalo Robertovi Ficovi, čaká aj jeho. „Chcem sa touto cestou poďakovať všetkým bezpečnostným zložkám, ktoré páchateľa do 24 hodín stotožnili a chytili. Zhodou okolností pred bytom, kde bývam,“ prezradil šokujúcu informáciu znechutený Glück.

„To, čo sa stalo premiérovi, ale aj takéto prejavy sú dôsledkom štvavých naratívov opozície a nenávistných článkov Denníka N, SME, aktualít.sk a ďalších liberálnych médií. Verím, priatelia, že sa spolu vyberieme inou cestou, cestou, ktorá nebude robiť kvôli inému názoru terč na chrbát každému, s kým nesúhlasím,“ prízvukuje Richard Glück, ktorý na samý záver ešte dodáva: „Je asi namieste začať od seba. Za seba teda môžem s plnou vážnosťou a úprimnosťou povedať, že ak som niekomu niekedy ublížil, prepáčte.“

ereport.sk

Príspevok VIDEO Vyhrážky „slušnoľudí“ neprestávajú. Smrťou sa už vyhrážajú aj Glückovi je zobrazený ako prvý na .