VIDEO: Tiger kontra Makó – systém kajúcnikov sa Lipšicovi & spol. z ÚŠP a čurillovcom z NAKA vracia a čoskoro ich potopí …

www.slovanskenoviny.sk/rss A začnú rozprávať o podlostiach, vynútených priznaniach, manipuláciách a špinavostiach páchaných za ostatných 3 a... Príspevok VIDEO: Tiger kontra Makó – systém kajúcnikov sa Lipšicovi & spol. z ÚŠP a čurillovcom z NAKA vracia a čoskoro ich potopí … je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Tiger kontra Makó – systém kajúcnikov sa Lipšicovi & spol. z ÚŠP a čurillovcom z NAKA vracia a čoskoro ich potopí …

www.slovanskenoviny.sk/rss

A začnú rozprávať o podlostiach, vynútených priznaniach, manipuláciách a špinavostiach páchaných za ostatných 3 a pol roka. Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) vo svojom videoblogu dňa 10. marca 2024 komentoval aktuálne udalosti na domácej politickej scéne za uplynulý týždeň poznačené aj brutálnym zásahom,

ktorý dostal systém zneužívania kajúcnikov, menovaním Pavla Gašpara za námestníka šéfa SIS, ale aj podkopávaním priateľských vzťahov medzi Českom a Slovenskom zo strany českého premiéra Petra Fialu, kvôli suverénnej zahraničnej politike Ficovej vlády orientovanej na všetky štyri svetové strany.

Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) vo svojom videoblogu dňa 10. marca 2024 komentoval aktuálne udalosti na domácej politickej scéne za uplynulý týždeň poznačené aj brutálnym zásahom, ktorý dostal systém zneužívania kajúcnikov, menovaním Pavla Gašpara za námestníka šéfa SIS, ale aj podkopávaním priateľských vzťahov medzi Českom a Slovenskom zo strany českého premiéra Petra Fialu, kvôli suverénnej zahraničnej politike Ficovej vlády orientovanej na všetky štyri svetové strany.

Staré slovenské príslovie hovorí, že kto mečom bojuje, mečom hynie. Zdá sa, že Danielovi Lipšicovi, čurillovcom a spol. sa nepredstaviteľné krivenie práva vracia ako bumerang. Za normálnych okolností by mohol dostať štatút kajúcnika len zločinec, ktorý by sa doznal ku všetkým svojim zločinom. Nič také sa však za Lipšica a čurillovcov nedialo. Megazločiny, okrem tých, v ktorých figurovali nominanti bývalej koalície, Lipšica a NAKU nezaujímali. Dnes sa to zmenilo. Polícia rozšírila obvinenia na Ľudovíta Makóa o korupčné zločiny, ktoré zamlčal. Objavili sa totiž nové zistenia o starých korupčných kauzách Makóa s objemom viac ako 200-tisíc eur.

Pre všetkých kajúcnikov to však znamená veľký problém. Selektívna justícia v réžii Úradu špeciálnej prokuratúry a NAKA pomaly končí. Stíhania Františka Imreczeho, Bernarda Slobodníka, Borisa Beňa a mnohých ďalších bude pribúdať. Vyplýva to z povahy veci. Kajúcnici po voľbách 2020 pod tlakom väzby pristúpili na spoluprácu s tými najskompromitovanejšími policajnými a politickými silami. Udávali takmer výhradne nominantov vtedajšie opozície a, naopak, zločincov blízkych vtedajšej koalície ignorovali. Ako dnes vieme, všetko išlo podľa pripravených inštrukcií. Výmenou za to dostali v podstate beztrestnosť. Ich veľké kauzy skončili smiešne – takmer bez výhrad podmienkami. Kajúcnici, rozumej zločinci zodpovední za rozsiahlu korupciu, jeden po druhom končili na slobode. No a ako bonus navrch dostali lukratívne štátne zákazky, napríklad stráženie Slovenskej pošty firmou Lama SK. Údajne za deväť miliónov eur. A ako bonus opulentné výlety do Dubaja či na prehliadku superšportiakov do Prahy. Veru, byť kajúcnikom za Matoviča bolo viac než pohodlné.

NAKA si navyše tri roky nevšímala ani tie z ich káuz, o ktorých písali médiá. Imrecze, Makó, Beňa, Slobodník… – všetci sa spoliehali na to, že NAKA ani Lipšicova špeciálna prokuratúra nebudú vyšetrovať ich zločiny. Stačilo, ak vypovedali tak, ako sa to od nich očakávalo. Polícia, očistená od ponížených služobníkov Matoviča a Lipšica, začala konečne robiť to, čo mala – začala vyšetrovať celé portfólio zločinov tejto podarenej kajúcnickej chásky. Proti Makóovi aktuálne svedčí podnikateľ Peter Petrov alias Tiger. Ten istý Tiger, ktorému jasne povedali, že ak bude správne vypovedať v politicky citlivých kauzách, nech by spáchal akýkoľvek zločin, vyviazne nanajvýš s podmienkou. Iste, Tiger je krajne zavrhnutiahodná figúrka, na strane druhej je vypočítateľný, chce len prežiť a v tom, ako na to, ho dokonale vyučili lipšicovci. Ak chce byť na slobode, bude spolupracovať. S kýmkoľvek, kto kontroluje políciu a prokuratúru.

Starí hráči (svedkovia vo veľkých kauzách) zháňajú nové dresy. Hra sa otáča. Áno, treba na to silný žalúdok, nie je to nič pekné. Ale výsledok je jasný: prežijú, len ak potopia tých, ktorí ich už raz zneužili v špinavej politickej hre. A tak je celkom možné, že aj u Matovičovcov bude čoskoro horúco. Stačí, ak za prísľub podmienečného trestu začne Bernard Slobodník spievať. Napríklad aj o tom, ako legalizoval 11,3 milióna eur Pavlíne Matovičovej.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Roman Michelko / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Tiger kontra Makó – systém kajúcnikov sa Lipšicovi & spol. z ÚŠP a čurillovcom z NAKA vracia a čoskoro ich potopí … je zobrazený ako prvý na .