Dunajská Streda 16. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)

Stredopoliar Christián Herc je kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov a oprávnenosť tejto pozície v tíme Adriána Guľu potvrdil aj v dvoch októbrových dueloch kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy hráčov tejto vekovej kategórie v roku 2021

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Christián Herc (Slovensko) strieľa na bránu počas zápasu 2. skupiny kvalifikácie majstrovstiev Európy 2021 hráčov do 21 rokov Slovensko – Francúzsko

Rodák z Levíc strelil vo dvoch súťažných vystúpeniach tri góly a bol oporou “sokolíkov”. Dirigent stredu poľa si v národnom tíme napravil chuť, keďže v klubovom pôsobisku, českej Viktorii Plzeň, dostáva priestor len v B-mužstve hrajúcom v tamojšej tretej najvyššej súťaži.

Dvadsaťjedenročný záložník vystrieľal Slovákom minulý týždeň tri body v Lichtenštajnsku, kde za stavu 2:2 skóroval dvakrát a zabezpečil tímu víťazstvo 4:2. O šesť dní neskôr sa presadil aj proti súperovi zvučnejšieho mena. V súboji s Francúzskom predviedol peknú strelu zo strednej vzdialenosti, ktorou upravil na priebežných 2:4, no nezabránil prehre 3:5. “Som rád za tri strelené góly, ale uvítal by som radšej viac bodov do tabuľky. Verím, že tento dvojzápas mi môže trochu otvoriť dvere v Plzni. Stále som v kontakte s kabínou, ale s trénerom Vrbom som nekomunikoval,” povedal Herc.

Talentovaný mladík je kmeňovým hráčom anglického Wolverhamtponu Wanderers. Minulú sezónu strávil v drese Dunajskej Stredy a v lete zamieril do Plzne. Prechod do popredného českého klubu mu však zatiaľ neprináša veľa radosti. V najvyššej súťaži ešte nedostal šancu ani na jednu minútu a za prvý tím “Viktoriánov” nastúpil len v pohárovom stretnutí proti Hlučínu. Oveľa častejšie sa objavuje v drese “béčka”, ktoré pôsobí v Českej fotbalovej lige. “Pýtam sa hrať za ‘béčko’, tréningy sú kvalitné a robím to hlavne preto, aby som pomohol sám sebe,” pokračoval.

Herc svoju pripravenosť na zápasové zaťaženie potvrdil v “dvadsaťjednotke”, keď v oboch dueloch absolvoval kompletnú minutáž. Navyše, svojim výkonom ukázal, že je oprávnene v pozícii lídra. “Ak by som netrénoval a nenastupoval za ‘béčko’ Plzne, tak by som proti Francúzom odpadol v 20. min. Teraz to prišlo až niekedy v 85. min. Vďaka kvalitnému tréningovému procesu mám aspoň potrebnú kondíciu,” vysvetľoval šikovný pravák, ktorý je dlhodobo stabilnou súčasťou slovenských mládežníckych reprezentácii.

Vzhľadom na to, že Herc nastupuje až v tretej najvyššej českej súťaži, bola preňho konfrontácia s francúzskymi rovesníkmi vítanou previerkou futbalových schopností. Proti hráčom pôsobiacim v nemeckej I. bundeslige, francúzskej Ligue 1 alebo anglickej Premier League obstál so cťou a predviedol potenciál vybojovať si istejšiu pozíciu v seniorskom futbale. “Určite to bola pre mňa výborná škola. Francúzi majú vynikajúcich hráčov z elitných líg, ktorí majú predovšetkým dobré prvé dotyky s loptou. V zápase proti nám ukázali svoju kvalitu a to, že majú vynikajúci tím,” dodal muž s kapitánskou páskou na ruke.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!


Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.


Podporte naše úsilie.

Zdroj