Caracas 13. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rodrigo Abd)

Venezuelský prezident Nocolás Maduro sa nezúčastní na 74. zasadnutí Valného zhromaždenia OSN, ktoré sa začína v utorok v New Yorku, píše v piatok agentúra AP. Maduro vo štvrtok na stretnutí s mladými členmi socialistickej strany povedal, že do OSN namiesto neho vycestuje minister zahraničných vecí Jorge Arreaza

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke venezuelský prezident Nicolás Maduro

Venezuelský líder dôvod svojej neúčasti na každoročnom stretnutí svetových lídrov nevysvetli. Mladým socialistom iba povedal, že ostáva doma, aby s nimi mohol pracovať.

USA stoja vo vedení medzinárodného úsilia s cieľom zosadiť socialistického prezidenta Madura a nahradiť ho opozičným lídrom Juanom Guaidóom, ktorý sa v januári 2019 vyhlásil za dočasného prezidenta krajiny. Guaidóa za legitímneho lídra Venezuely uznalo viac než 50 krajín vrátane Spojených štátov a väčšiny krajín Južnej Ameriky. Stále sa mu však nepodarilo prevziať moc od Madura.

Prezident Maduro má doma silnú podporu armády a medzinárodne na jeho strane stoja Kuba, Rusko a Číny. Moskva začiatkom roka vyslala do Venezuely svojich vojenských expertov.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj