Washington 22. júla 2019 (HSP/Iarex/Foto:TASR/AP-Anupam Nath)

Portál Iarex prináša informáciu o sťažnosti amerického ministerstva obrany. Američania sa sťažovali, že venezuelská stíhačka Su-30 agresívne lietala okolo amerického špionážneho lietadla Lockheed EP-3, ktoré vykonávalo demokratickú americkú vojenskú misiu v blízkosti venezuelských hraníc. Američania označili činnosť venezuelského stíhača za “nebezpečnú a neprofesionálnu”

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto: Stíhací stroj SU-30

Takže aj venezuelský pilot už opakuje manévre ruských stíhačov v blízkosti ruských hraníc. Keď sa americké špionážne lietadlo nasmeruje na cieľ a chce monitorovať dianie, preletí v jeho blízkosti podľa ruského vzoru venezuelská stíhačka.

Následne, kvôli vzdušnému víru sa americké špionážne lietadlo prepadne z letovej hladiny a americkí piloti sa dostanú  do problémov.

Stačí, keď Američania nebudú monitorovať činnosť venezuelských ozbrojených síl na venezuelskom území a ich piloti nebudú mať adrenalínové zážitky.

Pokiaľ sa vo Venezuele neobjavila ruská vojenská misia v čele s generálom Tonkoškurovom, venezuelskí piloti “nebezpečné a neprofesionálne aktivity” v blízkosti amerických špionážnych lietadiel nevykonávali.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj