Venezuelská opozícia rokovala s predstaviteľmi ozbrojených síl

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte

Caracas 31. januára 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rodrigo Abd)

Vo Venezuele sa začali tajné rokovania opozície s predstaviteľmi ozbrojených síl s cieľom odstaviť od moci prezidenta Nicolása Madura. Podľa tlačovej agentúry DPA to vo štvrtok vyhlásil opozičný líder Juan Guaidó

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Juan Guaido

“Mali sme tajné stretnutia s predstaviteľmi armády a bezpečnostných zložiek. Ponúkli sme amnestiu každému, kto nenesie zodpovednosť za zločiny proti ľudskosti”, napísal Guaidó v komentári pre denník The New York Times.

Guaidó v tomto kontexte dodal, že “zrieknutie sa podpory pána Madura zo strany armády je kľúčom k zmene vlády. Väčšina vojakov sa pritom stotožňuje s tým, že súčasné utrpenie krajiny je už neznesiteľné”.

Nemecko vyzvalo minulý týždeň Madura, aby do ôsmich dní oznámil termín novej voľby hlavy štátu. V opačnom prípade – ako deklarovalo – je Berlín pripravený uznať za dočasného prezidenta lídra opozície a predsedu venezuelského parlamentu Juana Guaidóa. Rovnaký postoj zaujali aj Španielsko a Francúzsko.


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj