Caracas 28. mája 2019 (HSP/Foto:SITA/AP-Rodrigo Abd)

Venezuelský prezident Nicolás Maduro pozval čínskeho prezidenta spoločnosti Huawei, aby mu pomohol vytvoriť 4G sieť vo Venezuele. Opozičný líder Juan Guaidó ho obvinil z „absolútneho odtrhnutia od reality“. Informuje The Washington Post

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Nicolas Maduro

Podľa Guaidóa sú problémy s telekomunikáciami spôsobené „zlým využívaním štátnych zdrojov a fondov“.

Maduro pri tom ešte deň predtým vyhlásil, že chce spoločne s Huaweiom a ďalšími čínskymi a ruskými spoločnosťami pracovať na zlepšení infraštruktúry.

Neupresnil však podrobné informácie o tom, ako by takýto projekt fungoval v krajine, ktorá je poznačená hyperinfláciou a nedostatkom základného tovaru.

USA minulý týždeň zaradili Huawei na čierny zoznam firiem, s ktorými nesmú americké spoločnosti obchodovať bez špeciálneho povolenia.

Americký prezident Donald Trump to odôvodnil obavami o národnú bezpečnosť. Huawei má totiž väzby na vládu v Pekingu, ktorá by podľa Trumpa mohla využiť jeho technológie a získať prístup k citlivým údajom.

K obmedzeniu spolupráce pristúpila kvôli zoznamu aj spoločnosť Google. Tá obmedzila používanie Androidu pre Huawei. Google v stanovisku uviedol, že “dodržiava vládne nariadenie a preveruje jeho dôsledky”. Odstrihnutie čínskeho gigantu od aktualizácií Androidu by pre nové smartfóny Huawei mohlo znamenať, že stratia prístup aplikáciám, ako sú napríklad YouTube, Maps či Play Store. (viac v článku)

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj