Caracas 15. júna 2019 (HSP/Parstoday.com/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)

Minister priemyslu a národnej produkcie Venezuely Tareck Zaidan El Aissami Maddah uviedol, že Rusko a Venezuela sa vo svojej obchodnej spolupráci vzdávajú obchodovania prostredníctvom amerického dolára a budú používať výlučne ruské ruble. Podčiarkol, že obe krajiny to urobili aj preto, že americké sankcie neumožňujú obchodovať podľa starého systému

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Ilustračné foto

Súčasný minister a bývalý viceprezident Venezuely Tareck Zaidan El Aissami Maddah má sýrsko-libanonský pôvod (jeho otec sa do Venezuely presťahoval z Libanonu). Reagoval na výroky Vladimíra Putina, ktorý minulý piatok vyhlásil, že americká vláda využíva dolár, ako nástroj nátlaku na mnohé krajiny, a vyzval, aby obchodní partneri prehodnotili funkciu americkej finančnej jednotky.

Tareck Zaidan El Aissami Maddah podčiarkol, že Rusko a Venezuela podobné zmeny urobia hneď a už nebudú obchodovať prostredníctvom doláru, ale budú používať ruské ruble.

„USA využívajú závislosť medzinárodných korporácií, bánk a medzinárodného finančného systému na dolároch a využívajú to , ako nástroj, ktorý ostatných núti uspokojovať požiadavky Washingtonu a túto skutočnosť často kritizuje široká medzinárodná verejnosť,“ komentuje súčasnú situáciu iránska informačná agentúra Pars Today.

Eugen Rusnák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Zdroj