Moskva 7. marca 2019 (HSP/russiapost.su/Foto:SITA/AP-Pavel Golovkin)

Viceprezidentka Venezuely Delcy Rodríguezová počas svojej návštevy Moskvy prezradila, že „veľké sťahovanie“ nekončí: po presťahovaní svojej európskej centrály štátnej ropnej spoločnosti PDVSA Caracas presťahuje do Moskvy aj centrálu domácej metalurgickej spoločnosti CVG /Corporacion Venezolana de Guayana/, ktorá sa zaoberá ťažbou a spracovaním zlata, diamantov, železa, ocele, hliníku a pod

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke Delcy Rodríguezová a Sergej Lavrov

Pre médiá vysvetlila, že Venezuela má decentralizovanú štátnu korporáciu CVG (Corporacion Venezolana de Guyana), ktorá sídli na juhovýchode krajiny a zastrešuje podniky, ktoré ťažia zlato, diamanty, bauxity, železnú rudu, vyrábajú hliník a oceľ a tiež podniky, ktoré ťažia a spracovávajú drevo. Do štruktúry CVG patrí 14 veľkých koncernov z rôznych odvetví a ich dcérske spoločnosti, vrátane oceliarskej spoločnosti SIDOR SA (Siderurgica del Orinoco „Alfredo Maneiro“). Výrobou hliníka sa zaoberá navyše aj spoločnosť Corporacion Nacional del Aluminio SA (Corpoalum), ktorá tiež donedávna patrila do zoskupenia CVG.

Venezuelské a ruské médiá podotýkajú, že pokračuje „veľké sťahovanie“ do Ruska. Prednedávnom Nicolas Maduro oznámil, že európsku centrálu venezuelskej štátnej ropnej spoločnosti PDVSA sťahuje z Lisabonu do Moskvy. Do hlavného mesta Ruska „pocestuje“ aj centrála domáceho gigantu CVG.

Minister ropného priemyslu Venezuely Manuel Kevedo sa chystá do Moskvy, aby dohodol všetky detaily presťahovania európskej centrály venezuelskej štátnej ropnej spoločnosti PDVSA do Ruska. Sídlo bude mať v Moskve. Informovala o tom venezuelská viceprezidentka Delcy Rodríguezová.

Eugen Rusnák


Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj