Veľká banka na Slovensku definitívne končí. Čo bude s jej klientmi?

www.slovanskenoviny.sk/rss Jedna z najväčších európskych bánk opúšťa Slovensko. Po viac než 20-tich rokoch u nás končí... Príspevok Veľká banka na Slovensku definitívne končí. Čo bude s jej klientmi? je zobrazený ako prvý na .

Veľká banka na Slovensku definitívne končí. Čo bude s jej klientmi?

www.slovanskenoviny.sk/rss

Jedna z najväčších európskych bánk opúšťa Slovensko. Po viac než 20-tich rokoch u nás končí známy poskytovateľ finančných služieb. Svoje úvery majú klienti naďalej splácať. Prevezme ich veľká nebanková spoločnosť.

Zahraničná banka, ktorú na slovenskom trhu poznáme už viac ako 20 rokov, u nás nadobro skončila. Jej záväzky, a teda aj všetkých klientov, prevezme známa nebanková spoločnosť. Francúzska banka neodchádza len zo Slovenska ale aj z ďalších európskych krajín. Na tému upozornili Tvnoviny.

Cetelem na Slovensku definitívne končí

Cetelem je členom jednej z najväčších sieti bánk na svete, a to BNP Paribas. Je lídrom v poskytovaní úverov v Európe a pôsobí v 33 krajinách. Na Slovensku počas svojho pôsobenia pobočka francúzskej banky poskytla klientom viac ako 1,85 milióna pôžičiek, ako informuje Cetelem na svojej webovej stránke.

V minulom roku pre Tvnoviny vedúca oddelenia marketingu pobočky Cetelem Andrea Trebuľová uviedla:

Na základe dôkladného zváženia, vyhodnotenia všetkých ekonomických ukazovateľov a situácie na trhu sa zriaďovateľ pobočky zahraničnej banky, BNP Paribas Personal Finance SA, rozhodol ukončiť svoje aktivity na Slovensku.

Klienti však nemusia mať obavy. Cetelem sa zaviazal, že všetky svoje záväzky, či už voči partnerom, zamestnancom, klientom alebo regulačným orgánom, naplní.

Všetkých klientov Cetelemu od apríla preberá známa nebankovka Home credit Slovakia. Nanovo bude spravovať všetky existujúce zmluvy klientov a o ďalšom postupe ich bude informovať.

Čo majú urobiť jej klienti

Cetelem radí svojim klientom, aby svoje úvery aj naďalej splácali podľa rovnakých zmluvných podmienok. Svoje splátky majú posielať na rovnaké číslo účtu s rovnakým variabilným symbolom.

Cetelem informuje klientov:

Vážení klienti, ako už viete, spoločnosť BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE SA, pobočka zahraničnej banky, ktorú na Slovensku poznáte pod obchodnou značkou Cetelem, ukončila poskytovanie finančných služieb v Slovenskej republike.

Aktuálne by sme Vás chceli informovať, že na základe zmluvy o predaji podniku uzavretej medzi BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE a Home Credit Slovakia, a.s. preberá existujúce úvery klientov s účinnosťou k 2. 4. 2024 23:59 spoločnosť Home Credit Slovakia.

Home credit Slovakia na svojej webovej stránke informuje klientov, že všetky informácie k splácaniu ich úverov dostanú poštou, emailom alebo SMS správou.

Uložte si dokumenty z klientskej zóny

Klientska zóna Cetelem ukončí svoju činnosť 30. júna 2024. Klienti by si preto mali uložiť alebo vytlačiť všetky dokumenty, ktoré sú v nej uschované, pretože po tomto dátume už k nim nebudú mať prístup.

Všetky otázky, ktoré sa týkajú existujúcich zmlúv Cetelemu, majú klienti adresovať na pobočky spoločnosti Home Credit, kde si môžu ľahko dohodnúť osobné stretnutie.

Pobočky tejto nebankovej spoločnosti nájdeme v pätnástich slovenských mestách, a to v: Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Lučenci, Martine, Michalovciach, Nitre, Nových Zámkoch, Poprade, Prešove, Prievidzi, Trenčíne, Trnave, Zvolene a v Žiline.

Home credit pôsobí na Slovensku od roku 1999. Klientom ponúka pôžičky, nákup na splátky ale aj poistenie a doplnkové služby.

kryptomagazín.sk

Príspevok Veľká banka na Slovensku definitívne končí. Čo bude s jej klientmi? je zobrazený ako prvý na .