Bratislava 21. júla 2019 (HSP/Roman Bednár/Foto:TASR-Michal Svítok)

Iránsky minister Mohammad Džavad Zarif je už niekoľko dní v New Yorku, kde vedie viaceré rozhovory, o. i. aj s predstaviteľmi OSN a zúčastní sa konferencie OSN, ktorá bola aj oficiálnym dôvodom jeho cesty do USA

  • Facebook
  • Google+
  • VKontakte
Na snímke minister zahraničných vecí Iránskej islamskej republiky Mohammad Džavád Zarífa

Niektorí americkí politológovia vychádzajú z toho, že Zarif  v zákulisí veľkej politiky vedie v USA tajné rokovania s Washingtonom.

Zarif žil v USA 30 rokov a študoval na University Denver politiku a právo a tam aj promoval. V rokoch 2002 až 2007 bol vyslancom Iránu v OSN v New Yorku. Pozná americkú politiku, americké právo a  zákonodarstvo tak perfektne, ako žiadny iný politik z moslimských štátov. Iránsko-americká žurnalistka Negar Mortazavi, ktorá žije v New Yorku, je presvedčená, že minister Zarif teraz v New Yorku pripravuje vrcholové stretnutie medzi najvyššími predstaviteľmi Iránu a USA.

Americký spravodajský portál Politico uviedol, že už pred príchodom  iránskeho ministra do USA dal Donald Trump svoj súhlas republikánskemu senátorovi Randovi Paulovi, aby sa zasadil za zlepšenie americko-iránskych vzťahov.

Paul už údajne navrhol Zarifovi stretnutie, ako povedala  Mortazavi. Ron Paul je proti vojenskému konfliktu s Iránom. A Mortazavi si je istá, že ani prezident Trump nechce viesť vojnu proti Iránu.

Prezident Trump v minulosti už viackrát nechal niektoré vážne konflikty eskalovať, aby sa potom postaral o ich deeskaláciu.

Roman Bednár

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Zdroj